Понеділок, 20 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » 100 000 грн за незаконну риболовлю: судили жителя Хмельниччини

100 000 грн за незаконну риболовлю: судили жителя Хмельниччини

100 000 грн за незаконну риболовлю: судили жителя Хмельниччини

49-річний рибалка, не маючи відповідного дозволу, забороненими знаряддями виловив з р. Случ у м. Старокостянтинові 70 екземплярів риби виду «Плітка». Це сталося у травні 2022 року. Що вирішив суд?

Чоловік незаконно ловив рибу у період нересту. Тож, довкіллю була завдана істотна шкода, сума якої – 109 480 гривень. Рибалка не відшкодував збитків добровільно, тож прокурор просив суд стягнути цю суму.

Старокостянтинівський районний суд задовольнив: стягнув з рибалки на користь Старокостянтинівської міської ради 109 480 гривень шкоди, завданої державі внаслідок порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

1 лютого 2023 року суд визнав чоловіка винним у незаконному зайнятті рибним добувним промислом, що заподіяло істотну шкоду. Йому було призначено покарання – 1 рік обмеження волі зі звільненням від його відбування з випробуванням на 1 рік іспитового строку.

Таким чином, у зв’язку з незаконним виловом риби заподіяно шкоду рибному господарству України на загальну суму 109 480 грн, а отже ці кошти слід стягнути з [відповідача] на користь Старокостянтинівської міської ради, – йдеться у рішенні суду.

Рішення заочне, воно не набрало законної сили та може бути переглянуте місцевим судом й оскаржене до апеляційного суду.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.