Понеділок, 20 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » 212 400 гривень за загиблі бджоли сплатить підприємство з Шепетівщини

212 400 гривень за загиблі бджоли сплатить підприємство з Шепетівщини

212 400 гривень за загиблі бджоли сплатить підприємство з Шепетівщини

Хмельницький апеляційний суд скасував рішення Ізяславського районного суду про відмову у задоволенні позову двох пасічників до підприємства. Суд визнав доведеним факт загибелі бджіл від отруєння інсектицидом.

Обставини, за яких відбулася загибель бджіл (внаслідок отруєння хімікатом), були підтверджені й у Національному науковому центрі «Інститут бджільництва імені П. І. Прокоповича».

Тож, ХАС ухвалив нове рішення – частково задовольнив позовні вимоги, стягнувши з агропідприємства на користь позивачів 212 400 гривень майнової шкоди.

Власники пасіки з с. Чіпці Шепетівського району звернулися після масового падежу бджіл – зі 150 бджолосімей залишилось 32. Загибель комах пов’язали з хімічними препаратами, якими агропідприємство незадовго до цього обробило поле з посівом гороху. Про місце, терміни й час проведення обробітку підприємство не повідомило, – зазначають у ХАС.

Пасічники просили суд стягнути з агропідприємства реальні збитки від втрати бджолиних сімей та упущену вигоду у вигляді втрати доходів від здачі меду на загальну суму понад 368 000 гривень.

Враховуючи, що у підморі бджіл позивачів виявлено альфа-циперметрин, інших пестицидів, які б могли стати причиною падежу не виявлено, колегія суддів дійшла висновку про те, що падіж бджіл позивачів відбувся саме у зв`язку із отруєнням їх альфа-циперметрином, який використовувався ТОВ «Дельтар» при обробці належних йому полів із горохом. При цьому, твердження відповідача про те, що поле гороху оброблялося ним хімічним препаратом «Вирій», не підтверджено зазначеними вище даними хімічних досліджень, – констатував суд.

У підсумку, апеляційний суд стягнув з товариства майнову шкоду за загибель 118 бджолиних сімей вартістю 1800 грн кожна. Зазначається, що належних та достатніх доказів на підтвердження збитків у вигляді недоотриманої вигоди позивачі не надали.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.