
Реєстрація авто тривала півтора місяці. В наступних охочих придбати водневе авто та розмитнити його в Україні це займе три дні, – повідомив Голова Громадської ради в Держенергоефективності Олександр Рєпкін на своєму фб-профілі.
– Тепер справа за поступовою розбудовою інфраструктури для водневого транспорту (загалом, водень — це екологічне паливо не тільки для авто, але й для поїздів і літаків). Серед перших наших кроків буде сертифікація ще одного автомобіля та створення першої водневої заправки в Україні, – коментує Рєпкін.
Така АЗС є вже у Польщі,тому поки автівку на заправку возитимуть туди.
Однією із передових світових країн з використання водневих технологій є Японія, саме звідти і завезли перше авто. Україна планує перейняти першість
– Глобальна ціль Української водневої ради та усіх, хто працює над водневою стратегією, — зробити Україну головним експортером водню для країн ЄС завдяки хорошому потенціалу відновлюваних джерел енергії, – розповідають в Українській водневій раді.
Привезене авто є седаном марки Toyota Mirai, автівку випускають у Японії із 2015 року.
– Двигун паливних елементів автівки сплавляє водень і кисень, керуючи його електродвигуном продукуючи нульовий рівень вихлопних газів.
Цьогоріч Мірай побила рекорд, проїхавши понад 1 000 км на одній заправці. Ціна такого авто – понад 60 тисяч доларів.