Середа, 17 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » 300 грн за кілограм: який весняний овоч зможемо дозволити собі не всі

300 грн за кілограм: який весняний овоч зможемо дозволити собі не всі

300 грн за кілограм: який весняний овоч зможемо дозволити собі не всі

В Україні почали зрізання спаржі. Цьогоріч ціна на неї у роздбір у середньому сягає 300 гривень за кілограм.

Минулого року роздрібнк ціна була 220-250 грн/кг, а опт – 150-200 кг/грн. Цитує агронома-консультанта з Вінницької області Володимир Білко AgroPortal.uа.

Посадка спаржі — це не тактичне, а стратегічне планування на 10-15 років, тому хто планував її садити, робив це попри воєнні ризики. Площі під спаржею будуть зростати й надалі з декількох причин: по-перше, це культура, яка дає можливість фермеру отримати перші гроші, по-друге, попит на овочі зростає. Крім того, зросла ціна, але це більше пов’язано з подорожчанням витрат.

Додатково до збільшення витрат на ресурси збільшилась оплата праці. Спаржу збирають вручну. Якщо минулого року працівникові платили близько 500 грн за день збору, то сьогодні — близько 600 грн.

Погодні ж умови, відзначає агроном, були сприятливими.

Хто з осені встиг внести добрива та ЗЗР, у них усе добре. Навесні також можна було знайти “вікна” і підживити спаржу. Оскільки зима була помірною, то запас вологи достатній. Шкідники не літають, а от по хворобах вже є грибкові захворювання, але фунгіцидами їх обробляти ніхто не буде, адже пагони швидко наростають, — каже Білко.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.