Неділя, 25 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Аби зупинити путіна, президент України на саміті G7 запропонував свою «формулу миру»

Аби зупинити путіна, президент України на саміті G7 запропонував свою «формулу миру»

Аби зупинити путіна, президент України на саміті G7 запропонував свою «формулу миру»

Президент України у своєму виступі на терміновій зустрічі Групи семи запропонував “формулу миру”, тобто заходи, які, на думку Володимира Зеленського, позбавлять путіна шансів досягти цілей в Україні. 

Дякую вам за всю вже надану допомогу. Вона велика, вона суттєва, але керівник Росії який зараз знаходиться на завершальному етапі свого правління, все ще має можливість для підвищення ескалації, і це загроза для усіх нас. Але у нас є “формула миру”. І зараз, реагуючи на російський терор, на псевдореферендуми і спробу анексії нашої території, ми можемо застосувати “формулу миру” так, щоб у держави-терориста не залишилось жодного шансу, – зазначив Володимир Зеленський.

Відповідно до слів президента, перше, що потрібно, – це “повітряний щит” для України. Коли Україна буде мати достатньо сучасних систем ППО, ключовий елемент російського терору – ракетні удари – перестануть працювати.

Я дякую Німеччині і особисто канцлеру Шольцу за прискорення постачання IRIS. Дякую США і особисто президенту Байдену за рішення надати сучасні ПРО та ППО. І віримо, пане президенте, що це будуть й системи середнього і дальнього радіусу дії, які дозволять створити ешелоновану систему оборони, – наголосив Зеленський.

Звертаючись до Еммануеля Макрона і Маріо Драгі, Володимир Зеленський закликав надати системи SAMP-T, найкраще – найближчими місяцями, а також закликав усіх лідерів знайти фінансові інструменти для того, щоб створити “повітряний щит” для України. 

Наступний пункт “формули миру” – це відновлення територіальної цілісності України та покарання Росії за агресію. З того, які наслідки отримає РФ за війну проти України, зроблять висновки багато країн світу і від цього залежить сталість міжнародного правопорядку. Росія має бути повністю ізольована і покарана. Покарана і політично, і санкційно, – наголосив президент України.

Також Зеленський подякував ЄС за ухвалення восьмого пакету санкцій, але закликав готувати новий, оскільки Росія почала новий виток ескалації. 

– Ми маємо на рівні всієї “Групи семи”, усього нашого демократичного світу відповідати симетрично: коли Росія атакує енергетичний сектор і енергетичну стабільність наших країн, треба заблокувати санкціями її енергетичний сектор, зламати стабільність російських доходів від торгівлі нафтою і газом. Потрібна жорстка цінова стеля для експорту нафти і газу з Росії – нуль прибутку для держави-терориста. Саме такі кроки можуть наблизити мир – вони спонукають державу-терориста задуматись про мир, про невигідність війни, – наголосив Зеленський.

Наступним пунктом президент згадав гарантії безпеки для України та її модель, проєкт якої запропонувала Україна – Kyiv Security Compact. Наприкінці він звернув увагу на ситуацію з Білоруссю, яку РФ вже перетворила на плацдарм для війни проти України, і зараз намагається повноцінно втягнути у війну на своєму боці. 

Україна не планувала і не планує ніяких військових заходів проти Білорусі, але щоб не дати Лукашенку здійснити якусь провокацію, пропонуємо розмістити на кордоні міжнародну моніторингову місію для моніторингу безпекової ситуації. Формат може бути опрацьований нашими дипломатами. І я прошу вас на рівні “Групи семи” підтримати цю нашу ініціативу, – заявив Володимир Зеленський.

Наприкінці Володимир Зеленський наголосив, що зараз війна вийшла на вирішальний етап і дуже важливо не піддаватися на всі інструменти шантажу, які задіє Кремль. 

Терорист повинен програти. Він має постійно відчувати, що відповідальність за терор є. Давайте це забезпечимо! – закликав президент. 

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.