П’ятниця, 24 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » АМУ виступає проти вилучення з доходів місцевих бюджетів “військового ПДФО”

АМУ виступає проти вилучення з доходів місцевих бюджетів “військового ПДФО”

АМУ виступає проти вилучення з доходів місцевих бюджетів “військового ПДФО”

Асоціація міст України виступила проти вилучення у територіальних громад ПДФО від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складів.

Про відповідні звернення до Президента України, Верховного Головнокомандувача Збройних сил України Володимира Зеленського, до Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля АМУ повідомила громадськість у своєму фейсбук-профілі.

Нагадаємо, 12 вересня Уряд подав до ВР законопроєкт, що передбачає, зокрема, вилучення частини ПДФО (податку на доходи фізичних осіб) з місцевих бюджетів.

Законопроєкт №10037 передбачає вилучення з місцевих бюджетів ПДФО від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складів за період з 1 жовтня 2023 року по 31 грудня 2024 року. Для бюджетів територіальних громад це втрата 20 млрд гривень у 2023 році і 65 млрд гривень у 2024 році.

Ці кошти, як йдеться у дописі, в Уряді пропонують спрямувати навпіл на:

  • Адміністрацію Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на здійснення заходів із закупівлі спеціальної техніки та обладнання;
  • Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України на реформування та розвиток оборонно-промислового комплексу.

Також Законопроєкт №10037 передбачає:

  • зарахування у 2024 році до загального фонду Державного бюджету України надходжень, які є джерелами формування державного дорожнього фонду;
  • зобов’язання місцевих рад (військових адміністрацій) спрямовувати кошти залишків місцевих бюджетів (крім власних надходжень бюджетних установ та субвенцій з інших бюджетів), у разі їх утворення на кінець бюджетного року, виключно на оборону, безпеку та захист населення, на оплату праці працівникам бюджетних установ, першочергові гуманітарні потреби, а також обслуговування та погашення місцевого боргу.

Тож, в АМУ виступають проти.

Голови сільських, селищних, міських рад готові обґрунтувати при зустрічі важливість збереження «військового» ПДФО в бюджетах місцевих громад для збереження унікальної системи забезпечення Об’єднаних сил Збройних сил України.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.