П’ятниця, 19 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Боротьба за “сім’ю” чи проти свободи слова: що не так із книгою про виховання

Боротьба за “сім’ю” чи проти свободи слова: що не так із книгою про виховання

Боротьба за “сім’ю” чи проти свободи слова: що не так із книгою про виховання

Ажіотаж довкола книги “Щоб у 16 не було запізно” авторства Марини Ланге про традиційні сімейні цінності розпочався цього тижня, – передає “Хмельниччина Північ”.

У четвер експерт з гендерної політики та спеціаліст з комунікацій Українського жіночого фонду Микола Ябченко на своїй фб-сторінці опублікував критичний допис та уривок із книжки. Згодом тему розтиражували у ЗМІ.

Що не так із книжкою

“Щоб у 16 не було запізно” вийшла друком у 2021 році, як йдеться на сайті видавництва, що продає книгу двома мовами (українською та російською). Книга – про виховання дівчаток та хлопчиків.

Виховання дитини – захоплюючий експеримент, правда, недешевий. І ціна йому – одне людське життя. Ця книжка – поради на кожен рік, щоб експеримент був вдалим та приніс радість та задоволення всім його учасникам. Життя стає набагато простішим, коли розумієш, що відбувається і що дитині по-справжньому зараз потрібно.

Авторка, окрім того, що є психологинею та матір’ю, позиціонує себе, як коуча та порадника:

Авторка – практикуючий психолог, спеціаліст в області дитячої та підліткової психології, мудра порадниця для багатьох дітей та підлітків, Мама. Вона точно знає, як виховати психологічно здорову та щасливу людину.

За державний кошт, тобто, з наших податків, 459 примірників цієї книги мали закупити для українських бібліотек. Саме це й обурило Ябченка. Адже в своєму виданні авторка пише про те, що виховувати хлопців та дівчат потрібно відповідно до їх гендерних ролей, котрі не відповідають сучасним стандартам рівності.

Зокрема у тексті йдеться про те, що “дівчинка має надихати”, а “хлопчик бути цілспрямованим”.

Немає опису світлини.
Сторінка із книги М. Ланге

– Спочатку людина без освіти психолога і педагога стає психологом в ліцеї. Потім пише книгу, а потім на кошти платників податків це г… потрапляє в бібліотеки. А можна якось впевнитися, що жодна гривня з моїх податків не піде на цей домострой? – написав Микола Ябченко.

Чи потрапить вона до бібліотек?

Перед тим, як увійти до переліку 689  книг, котрі закуплять бібліотекам, її погодили у профільній експертній раді.

Враховуючи вартість книги на сайті (300 грн) та плановану кількість придбаних із держбюджету книг, на “Аби у 16 не було запізно” мали витратити 137 700 грн (можливо ця сума менша, з урахунку ймовірності оптової закупівлі).

Сьогодні у Міністерстві культури та інформаційної політики (МКІП) повідомили: книгу не закуплять.

МКІП вважає, що забезпечення гендерної рівності в усіх сферах суспільного життя є невід’ємним елементом становлення України як держави, що дотримується демократичних принципів і поважає права людини та основоположні свободи, – заявили у Міністерстві.

Авторка своїм прихильникам повідомила:

“Так, я не вірю, а знаю, що ми різні. І можемо бути щасливі лише живучи за своєю природою!
Я за усвідомлення, що людина – не тіло, але тіло потрібно, щоб виконати мету. У нас у кожного є місія вище земних років…Я не буду нікого переконувати, хто вірить в ранній секс і в більше ніж 2 статі або теорію Дарвіна.”

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.