Британська розвідка проаналізувала зміну тактики російських ракетних ударів по Україні, зокрема, на прикладі атаки у ніч на п’ятницю, 13 грудня.
- Як і раніше у листопаді, так і тоді Росія використала засоби авіації дальньої дії та засоби тактичної авіації з нерухомим крилом, які запускали різні типи крилатих і балістичних ракет з повітря, – повідомляє 24 Канал із посиланням на Міноборони Великої Британії.
Як кажуть у британській розвідці, тоді Росія атакувала крилатими ракетами SAGARIS (“Калібрами”), які вона запускала з Чорноморського флоту, й ударними безпілотниками з кількох пускових майданчиків. Загалом під час атаки 13 грудня ворог використав приблизно 90 ракет та щонайменше 180 БпЛА.
- З серпня 2024 року цілком імовірно, що Росія вирішила витратити час на створення запасів між ударами, а потім розпочати більші, менш часті хвилі ударів, а не більш часті менші атаки, які проводилися на початку року, – зауважує розвідка.
Цілилися росіяни, як і раніше, по критичній інфраструктурі та промисловості, а ще намагалися придушити українську ППО та атакувати аеродроми.
- Проте Росія зберігає можливість і запаси, щоб дозволити використовувати такі активи в менших кількостях, як каральний захід, з незначним попередженням або без нього, – вважають у Великій Британії.