Субота, 22 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Бустерна доза вакцини від COVID-19: на Хмельниччині розпочали вакцинувати мешканців

Бустерна доза вакцини від COVID-19: на Хмельниччині розпочали вакцинувати мешканців

Бустерна доза вакцини від COVID-19: на Хмельниччині розпочали вакцинувати мешканців

На Хмельниччині розпочали вакцинувати мешканців бустерною дозою проти COVID-19. Станом на 5 січня бустерну дозу отримали понад півтора десятка подолян. За даними обласного департаменту охорони здоров’я, серед тих, хто вже отримав бустерну дозу, немає людей, старших 60 років.

Бустерна доза – це доза, яку вводять, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується. Додаткова доза – це доза, яку вводять, щоб убезпечити людей, у яких через важкі хвороби дві дози вакцини (одна для вакцини Janssen/Johnson & Johnson) можуть не дати належного захисту, – роз’яснили у Міністерстві охорони здоров’я

За інформацією спеціалістки обласного департаменту охорони здоров’я Світлани Лукаш, в області бустерну дозу вакцини отримали 17 медиків. Загалом, кількість бажаючих вакцинуватися в області поступово зменшується. Ймовірно, через те, що краяни масово почали готуватися до свят. Крім того, чимало мешканців області вже встигли отримати і одну, і дві дози вакцини.

Відповідно до рекомендації Міністерства охорони здоров’я, рекомендовано вводити бустерну дозу всім, хто отримав щеплення від 6 до 9 місяців тому. В пріоритеті – медичні працівники, працівники соціальної сфери та люди, старші 60 років, – зазначила Світлана Лукаш.

Новий сертифікат у застосунку “Дія” особи, які отримали бустерну дозу вакцини проти COVID-19, зможуть згенерувати наприкінці січня. Термін дії документа – 270 днів.

Також особи, щеплені бустерною дозою, зможуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію за місцем щеплення чи в сімейного лікаря. Цей документ, як і COVID-сертифікат, буде чинним 270 днів, – додала спеціалістка обласного департаменту охорони здоров’я.

Популярні пости