Середа, 11 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Чому вони не діють: ТОП народних методів, що псують здоров’я зубів

Чому вони не діють: ТОП народних методів, що псують здоров’я зубів

Чому вони не діють: ТОП народних методів, що псують здоров’я зубів

Замість регулярних відвідувань стоматолога, аби запобігти хворобам зубів, й досі серед частини людей є шкідлива звичка – запустити хворобу й потім лікуватися самотужки. Чому лікування вдома не допомогає, а навпаки, шкодить і що не так із так званими “народними методами” – розбираємося разом із медиками “Фенікс-Дент”.

“Народні методи, що допоможуть вилікувати/ відбілити і т. д. ваші зуби” – заголовки, на які й досі можна натрапити на інфомаційних ресурсах.

ЧОМУ ЦЕ ЗАЧІПАЄ?

Автори таких матеріалів апелюють не до логіки, а до емоцій, характеризуючи стоматолога як щось “дороге”, “недоступне”, “страшне”. На противагу цьому домашні процедури – “нестрашні”, “дешеві” і “можна зробити, коли захочеш”.

А ще це – антинауково і шкідливо, а потім ще й дуже дорого – виправляти наслідки такого лікування, – каже лікарка “Фенікс-Дент” Надія Августінова.

Серед топу того, що люди самотужки роблять зі своїми зубами на шкоду здоров’ю, лікарка виділяє умовні: знеболення, ургентну допомогу, красу та профілактику.

ТОП НЕ (!) КОРИСНИХ ПОРАД, ЯК ДБАТИ ПРО ЗУБИ У ДОМАШНІХ УМОВАХ

Замість їсти – прикладайте їжу до зубів, або як знеболити зуб бараболею

Про лікаря ми згадуємо найчастіше тоді, коли болить, – каже Надія Августінова. – Для того, аби знеболити, “порадники” рекомендують прикладати сиру картоплю, або ж сало.

Ані жир, що міститься в салі, ані крохмаль із картоплі не допоможуть зняти біль, чи вилікувати хворий зуб або ясна. Шматки їжі лише подразнюватимуть ротову порожнину.

Найбільші екстремали прикладають часник. Попри те, що у цьому продукті, й правда, є амінокислоти і багатий запас вітамінів, він не лікує стоматологічні хвороби, – пояснює лікарка.

І жартує: таку вечерю краще з’їсти здоровими зубами, після візиту до лікаря, аніж втрачати час на безглузде самолікування.

Примочки зі спирту, сіль та сода точно замінять лікаря, коли терпіти вже не сила

Набряки ясен, ерозії у зубах радять лікувати проспиртованою ватою, або ж полоскати зуби соляним чи розчином соди.

– Полоскання для ургентної допомоги можуть бути корисні, але це не спирт, сіль чи сода. Краще використати теплий розчин фурациліну й одразу звернутися до вашого лікаря, аби він оглянув вас та зробив правильний припис лікування, – наголошує Надія Августінова.

Чим більше активованого вугілля втрете у свої зуби, тим білішими вони будуть

– Гонитва за “голівудськими” посмішками – окремий біль стоматологів, – каже Надія Августінова. – Для того, аби мати омріяні білі зуби, чого лише не вигадують. Тож, недієвим лайфхакам, як вдома вибілити зуби, варто присвятити декілька позицій.

Найстрашніше – тертя, пояснює лікарка, абразивні пасти, зажорсткі щітки і “король” самолікування – активоване вугілля – лише пошкодять емаль та ранять ясна.

А далі за сценарієм – запалення ясен, парадонтит, карієс та втрата зуба. Те ж стосується жорстких пілінгів, хімічного та вибілювання содою.

Полоскання перекисом водню – секрет гарних зубів

Якщо не терти – полоскати. Теж популярно і теж не корисно.

Особливо актуальним серед псевдопорад є полоскання перекисом водню. Варто пам’ятати, що при цьому перекис впливає на емаль і, якщо здорові зуби від такої процедури можуть відбутися “легким переляком”, то чутливим зубам ви влаштуєте справжнє пекло.

Олійні полоскання – таємниця, про яку мовчать стоматологи

Індійський метод дбати про зуби – олійні полоскання – не найпопулярніший в Украні, але все ж має своїх прихильників.

Кунжутна, соняшникова чи кокосова олії, у різному віджимі, – корисні для шкіри чи харчування. Проте у стоматологічній царині – радше фуфломіцин, аніж дієвий метод, – пояснює лікарка.

Надія Августінова додає, що науково користь цієї процедури не доведена.

А от що доведено точно – важливість відвідувати стоматолога щопівроку для того, аби ні народні методи, ані серйозні лікарські втручання вам не знадобилися. Адже, хворобі краще запобігти, аніж лікувати. А що стосується народних методів – тут краще і не починати.

Популярні пости