Неділя, 26 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Чи боляче знімати брекети: пояснює шепетівська ортодонтка Діана Костюк

Чи боляче знімати брекети: пояснює шепетівська ортодонтка Діана Костюк

Чи боляче знімати брекети: пояснює шепетівська ортодонтка Діана Костюк

Брекети – незнімна конструкція для корекції прикусу. Упродовж процесу вирівнювання зубів їх положення, відповідно до плану лікування та прогресу пацієнта, коригує ортодонт. По завершенню курсу брекети знімають. Чи боляче це і як далі дбати про зуби, розпитуємо ортодонтку «Фенікс-Дент», медичного центру у Шепетівці, Діану Костюк.

Рішення про зняття брекет-системи здійснює ВИКЛЮЧНО ортодонт. Знімати, відповідно до кваліфікаційних характеристик, може і помічник лікаря-стоматолога, наголошує Діана Костюк. Це – безпечний та безболісний процес. Контроль результату зняття і фіксації ретенційних застосувань теж здійснює ортодонт.

Перед тим, як зняти брекети, лікар підготує вашу ротову порожнину – встановить ретрактор (захищаючу силіконову накладку), тож язик та ясна не пошкодяться. Далі, використовуючи спеціальні інструменти, відкриває замки, підбирає дугу та акуратно щипцями знімає усю конструкцію, – пояснює Діана Костюк.

Незначна рухливість зубів у цей момент – нормальне явище, заспокоює лікарка. Згодом рухливість зникне.

Після того, як ортодонт зняв брекети, спеціальною полірувальною насадкою (фініром) він видалить клей із зубної емалі, після чого проведе її ремінералізацію, насичуючи емаль мінкомпонентами для її відновлення. Фініш – шліфування емалі.

Важливо знімати брекети саме в ортодонта, адже самостійно ви можете пошкодити ротову порожнину. Процес знімання триває близько 30-40 хвилин і є безболісним, – розповідає лікарка «Фенікс-Дент».

Після того, як вам зняли брекети, зуби можуть бути чутливими до холодної чи гарячої їжі, але згодом цей стан мине.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.