Четвер, 7 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Чи готова Хмельниччина до зимового періоду та з якими проблемами зіштовхнулася

Чи готова Хмельниччина до зимового періоду та з якими проблемами зіштовхнулася

Чи готова Хмельниччина до зимового періоду та з якими проблемами зіштовхнулася

На Хмельничичні відбулося засідання оперативного штабу з організації підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи у зимових умовах 2023/2024 року.

Члени оперативного штабу обговорили питання щодо стану підготовки області до опалювального сезону 2023/2024 року та вирішення можливих проблемних питань з представниками відповідних структурних підрозділів за напрямками їх діяльності, – зазначили у Хмельницькій ОВА.

Заступник начальника ОВА Сергій Тюрін зазначив, що основна проблема, яка виникла у теплопостачальних підприємств у цьому сезоні – це зміни, внесені Урядом у постанову КМУ №812 в частині продовження ПСО (покладання спеціальних зобов’язань) та розрахунків теплопостачальних підприємств за природний газ через казначейські рахунки.

Ціна газу для виробництва теплової енергії теплопостачальними підприємствами для населення та бюджетних установ залишається на рівні минулого опалювального сезону. При цьому, знято мораторій на підвищення тарифів для бюджету та інших категорій споживачів, крім населення, – повідомив посадовець.

Наразі гостро стоїть питання і з безпекою та автоматичним відключенням ліфтів як під час “повітряної тривоги”, так і в разі непередбачуваного вимкнення електропостачання через обстріли об’єктів енергетики, оскільки переважна більшість ліфтів є такими, що відпрацювали більше 25 років та потребують модернізації або заміни.

– Тому керівникам на місцях слід звернути увагу та вжити відповідних заходів. Також присутні порушили питання щодо інженерного захисту ключових підстанцій та інших об’єктів критичної інфраструктури, – наголосив Сергій Тюрін.

Окремо учасники засідання обговорили питання, що стосуються забезпечення автономним аварійним електропостачанням не тільки комунальних закладів, а і ОСББ.

На сьогодні область отримує генератори в якості гуманітарної допомоги від міжнародних донорів. Тому керівникам Департаментів та управлінь ОВА необхідно надати вичерпну інформацію щодо потреби в генераторах (вказати конкретні установи, потужність та необхідну кількість), – сказав посадовець.

Популярні пости