Четвер, 20 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Чи можна видаляти “зуби мудрості” під час вагітності

Чи можна видаляти “зуби мудрості” під час вагітності

Чи можна видаляти “зуби мудрості” під час вагітності

“Вісімки”, або ж, так звані, “зуби мудрості” – кутні зуби, що прорізуються у більшості із нас уже в зрілому віці. І часто таке прорізування може бути дискомфортним.

Та чи можна видаляти такий зуб, якщо ви – вагітна? Чи не загрожує це малечі та майбутній мамі? Про це ми розпитали у лікарів “Фенікс-Дент” – стоматологині Надії Августінової та хірурга Павла Шульжинського.

“Зуб мудрості” може спричиняти дискомфорт під час прорізання – набряк, болісні відчуття, підвищення температури. Вже після того, як проріжеться повністю, зуб теж може турбувати – у ясневу кишеньку над ним збиратимуться залишки їжі.

  • У такому разі варто звернутися до лікаря – обидві ситуації легко вирішуються стоматологічним шляхом, – розповідає Надія Августінова.

Все ж, за потреби, додає Павло Шульжинський, лікар може призначити видалення “зуба мудрості”.

  • Якщо зуб прорізається і тисне на сусідні, вибивається з ряду чи запалюється, то немає сенсу його зберігати, – наголошує Павло Шульжинський.

У випадку зі стоматологічним лікуванням вагітних, пояснює Надія Августинова, сучасні підходи не несуть загрози.

Якщо ваша вагітність має хороший перебіг, ви можете проводити планове лікування у період з 3-го по 6-й місяць вагітності.

У невідкладних станах, у тому числі, коли вас турбують “зуби мудрості”, краще візит до лікаря не відкладати.

  • Гострий біль чи набряк – сигнал термінового звернення, – додає Надія Августінова.
  • Що найперше хвилює майбутню маму у випадку зі стоматологічним чи хірургічним втручанням – безпека дитини. За протоколами лікування, вагітність не є протипоказанням для видалення “зуба мудрості”. Як хірург-стоматолог поясню, ми сьогодні використовуємо максимально безпечне знеболення, обираючи ті препарати, що не проникають у плаценту чи молоко (якщо ви годуюча мама), – каже Павло Шульжинський.

Аби убезпечити маму та маля, необхідний рентгенівський огляд проводять, використовуючи візіограф. Цей прилад мінімізує опромінення.

Набагато гіршим сценарієм буде народна медицина чи домашнє лікування, акцентують медики і радять: щаслива малеча зростає у здорових матусь, тому не нехтуйте собою та подбайте про своє стоматологічне здоров’я.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.