
Перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда пояснив тонкощі ухваленого закону про обмеження чи скасування реєстрації на лікарські засоби, хоча б один етап вироблення яких відбувався в росії чи Білорусі.
Зі слів заступника, це не спричинить дефіциту препаратів в аптеках.
– Закон про обмеження обігу ліків, виготовлених у росії та Білорусі, спрямований на зниження рівня податків, що надходять до бюджетів цих країн та фактично фінансують війну. Тобто, він здебільшого стосується бізнесу і точно не покликаний знизити якість лікування і життя українських пацієнтів, — пояснює Олександр Комаріда.
Обіг інноваційних лікарських засобів та біоподібних препаратів, наприклад, інсуліну, не обмежуватимуть.
– Варто зазначити, що українці не отримують препарати російського виробництва вже давно. Тому дефіциту ліків ми не очікуємо, навіть навпаки: я впевнений, що нове законодавство стимулюватиме українських виробників до виготовлення нових препаратів. Щодо будь-яких спекуляцій чи маніпуляцій, що стосуються виправдання наявності генеричних ліків, виготовлених у росії, в українських аптеках, то на них слід реагувати жорстко, — відзначив перший заступник міністра.
Також, додає Комаріда, вони у Міністерстві винесли критерії для скасування реєстрації ліків, які виготовили у росії чи Білорусі, на громадське обговорення. Міністерство готове працювати з усіма зауваженнями.