Понеділок, 22 Липня
Shadow
Головна » Актуально » » Чи загрожує українцям дефіцит ліків через обмеження їх ввезення з росії та Білорусі

Чи загрожує українцям дефіцит ліків через обмеження їх ввезення з росії та Білорусі

Чи загрожує українцям дефіцит ліків через обмеження їх ввезення з росії та Білорусі

Перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда пояснив тонкощі ухваленого закону про обмеження чи скасування реєстрації на лікарські засоби, хоча б один етап вироблення яких відбувався в росії чи Білорусі.

Зі слів заступника, це не спричинить дефіциту препаратів в аптеках.

– Закон про обмеження обігу ліків, виготовлених у росії та Білорусі, спрямований на зниження рівня податків, що надходять до бюджетів цих країн та фактично фінансують війну. Тобто, він здебільшого стосується бізнесу і точно не покликаний знизити якість лікування і життя українських пацієнтів, — пояснює Олександр Комаріда.

Обіг інноваційних лікарських засобів та біоподібних препаратів, наприклад, інсуліну, не обмежуватимуть.

Варто зазначити, що українці не отримують препарати російського виробництва вже давно. Тому дефіциту ліків ми не очікуємо, навіть навпаки: я впевнений, що нове законодавство стимулюватиме українських виробників до виготовлення нових препаратів. Щодо будь-яких спекуляцій чи маніпуляцій, що стосуються виправдання наявності генеричних ліків, виготовлених у росії, в українських аптеках, то на них слід реагувати жорстко, — відзначив перший заступник міністра. 

Також, додає Комаріда, вони у Міністерстві винесли критерії для скасування реєстрації ліків, які виготовили у росії чи Білорусі, на громадське обговорення. Міністерство готове працювати з усіма зауваженнями.

Популярні пости