Неділя, 3 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Чим живуть села Крупецької громади: Лисиченський старостат

Чим живуть села Крупецької громади: Лисиченський старостат

Чим живуть села Крупецької громади: Лисиченський старостат

Як волонтерять та будують громаду в умовах великої війни? У серії матеріалів розповідаємо про те, чим живуть громади півночі Хмельниччини. Про сьогодення та плани Лисиченського старостату Крупецької громади в інтерв’ю нашому виданню розповів місцевий староста Григорій Ковальчук.

До старостату входить три села: Лисиче, Дідова Гора та Потереба. Переважна частина населення – люди поважного віку, каже пан Григорій, тому тут особливу увагу приділяють високому рівню соціального комфорту.

Так, до повномасштабної війни у селах налагодили водопостачання та провели інтернет- комунікації.

Зараз, після зими, ми традиційно розчищаємо узбіччя та ландшафтні зони, – каже староста. – Паралельно, згідно з розпорядженням голови громади, готуємо генплан старостату. На окремих ділянках плануємо вирощення технологічної верби, аби наші котельні були автономними і незалежними від електрики.

У соціальних будівлях: початковій школі, адміністрації та ФП, розповідає староста, тривають підготовчі роботи зі зміни опалення.

Один із фельдшерських пунктів, для комфорту краян, після ремонту перенесемо у приміщення школи, – каже пан Григорій.

Після оптимізації у старостаті діє лише початкова школа. Старшокласників довозять до ліцею у Крупці.

У нас налагоджений довіз дітей до навчального закладу. Освіту зараз здобувають і місцеві школярі, і ті, хто приїхав до громади із районів активних бойових дій та деокупованих територій. У разі дистанційного навчання, у селах є інтернет-покриття, тож діти доступ до освіти мають, – підсумовує пан Григорій.

Як і всі старостати Крупецької громади, Лисиченський – інтегрований у волонтерські рухи.

Ми стали домом для 15 ВПО і готові приймати ще людей, -каже Григорій Ковальчук. – На території старостату є їдальня, де люди можуть поїсти. Також є забезпечення гуманітарною допомогою.

Збирають благодійні вантажі і для регіонів та Воїнів.

У Лисичому місцеві ґаздині ліплять вареники та голубці. Ці та інші смаколики Крупецька громада передає нашим землякам – українцям та неймовірним ЗСУ, – додає пан Григорій.

Також збирають благодійні внески та долучаються до соціальних проєктів.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.