Субота, 4 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Де громадам Шепетівщини взяти кошти на безпеку освітніх закладів

Де громадам Шепетівщини взяти кошти на безпеку освітніх закладів

Де громадам Шепетівщини взяти кошти на безпеку освітніх закладів

Альтернатива складання ЗНО та концепція безпеки в закладах освіти: про це в етері марафону 28 листопада розповів міністр освіти України Сергій Шкарлет. Зокрема йшлося і про фінансування цього безпекового питання. Тож, якими вони є, ці безпечні освітні заклади, та де взяти кошти нашим громадам на їх облаштування?

Зі слів Шкарлета, два тижні тому вони разом із освітянами регіонів мали профільний безпековий форум, де говорили, зокрема, про облаштування закладів освіти.

Наочно говорили про дві складові цієї концепції: організаційно – методична та інфраструктурна.

Найбільше проблем, каже Шкарлет, стосуються інфраструктурної складової, оскільки “вона вимагає коштів”.

Концепція будується на певній міжгалузевій співпраці Міносвіти, МВС, ДСНС, Нацполіції і місцевих органів [самоврядування ред.]. І саме на 2023 рік закладена цільова нова субвенція, яка буде використовуватися виключно на формування безпекових умов.

Ця субвенція передбачає 1,5 мільярди гривень.

Ми визначили це випередження для опорних шкіл, у яких навчається більше ніж 250 дітей, у яких ще немає укриття, які мають бути організовані.

Також, каже Шкарлет, вони працюють із закордонними донорами.

Наприклад, Європейська комісія виділила Україні, саме в галузі освіти, понад 100 мільйонів євро на форму укриттів в школах. Під цю концепцію потрапляє 74 опорні українські школи.

Ще у 20 навчальних закладах, зокрема, на Хмельниччині, будівництво укриттів профінансують у межах програми від Східної Європи.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.