Середа, 23 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Де на Шепетівщині росте найстаріше дерево області?

Де на Шепетівщині росте найстаріше дерево області?

Де на Шепетівщині росте найстаріше дерево області?

Дуб, якому 600 років, – найстаріше дерево Хмельницької області, яке росте у Шепетівському районі. Де знаходиться це дерево та його історію розповіли лісівники.

Понад тисячолітній, як його називають місцеві, Ольгин дуб росте на приватному обійсті у мешканця старого Кривина, що у Нетішинській ТГ.

Хто і коли посадив цього велетня у селі, не знають. Розповідають лишень легенду, що саджали алею молодих дерев вздовж дороги від Острога до Славути, якою мала їхати імператриця Катерина. Однак, насправді вік дерева значно більший: у книзі “500 видатних дерев України” йдеться, що йому близько 600 років. Обхват дерева – 6,3 метри, висота – 30 метрів.

Щоб обійняти могутнє дерево знадобиться кілька дужих чоловіків, а в тіні його розлогої крони, кажуть, зможе відпочити з десяток охочих. Володимир Грубой, на обійсті якого росте дуб, каже: “Восени все подвір’я засипане жолудями, сусіди розбирають на корм свиням”.

Чоловік розповідає, що хату під дубом збудував його прадід. Старенька будівля і досі стоїть тут. А неподалік виріс новий будинок пана Володимира. У 1960-х роках, як розповідає господар, у дуб вдарила кульова блискавка. Однак, дерево залишилося неушкодженим. І досі воно стоїть здорове і міцне, немов символ життя, – розповідають лісівники.

Найстаріші дерева Хмельниччини можна знайти на онлайн-мапі: https://maps.visicom.ua/c/26.99341,49.80077,9/f/ADMUA/po/oldesttreesukraine?lang=uk

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.