Понеділок, 8 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » Дефіцит пального на АЗС: чому виник та коли його ліквідують

Дефіцит пального на АЗС: чому виник та коли його ліквідують

Дефіцит пального на АЗС: чому виник та коли його ліквідують

Упродовж наступного тижня дефіцит пального на українських АЗС буде ліквідовано, однак ціни на нього зростуть через ускладнену логістику. Про це перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила на своїй сторінці в мережі фейсбук.

На поточному тижні утворився тимчасовий відчутний дефіцит пального на АЗС в окремих регіонах України. Це відбулося внаслідок того, що протягом останніх трьох тижнів ворог завдавав нищівних ударів по паливній інфраструктурі України. Зокрема знищений Кременчуцький нафтопереробний завод, який був основним виробником пального в Україні, а також низка великих нафтобаз операторів ринку зі значними запасами пального, – зазначила Юлія Свириденко.

Уряд з початку війни через Міненерго та Мінекономіки щоденно співпрацює з операторами ринку для забезпечення населення і підприємств нафтопродуктами.

Впродовж наступних 7 днів дефіцит буде ліквідований, оскільки оператори мають законтрактовані обсязі на території Західної Європи. І зараз ми вирішуємо питання їх завезення на територію України. Однак, дана ситуація призведе до незначного подорожчання нафтопродуктів. Це пов’язано, насамперед, з більшою ціною логістики через складні маршрути та використання кількох видів транспорту, – додала міністерка.

Крім того, Свириденко нагадала,що раніше були ухвалені рішення, що суттєво зменшили вплив на економіку різкого подорожчання нафтопродуктів на світових ринках. Зокрема скасували акциз та зменшили ПДВ з 20% до 7%.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.