Понеділок, 15 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Денис Шмигаль: українська економіка готова до нових викликів

Денис Шмигаль: українська економіка готова до нових викликів

Денис Шмигаль: українська економіка готова до нових викликів

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль відзначив адаптованість української економіки до умов воєнного часу та її готовність до нових викликів у 2023 році. Про це він написав у своєму Facebook.

Україна увійшла у 2023 рік рішучою, незламною, єдиною у своєму бажанні розбити ворога та визволити свою землю. І ми обов’язково це зробимо. Дякую нашим захисникам. Для них новорічні свята проходять у бойових умовах. І завдяки цьому українці можуть зібратися за святковим столом, – зазначив Денис Шмигаль.

Загалом, у 2022 році уряду вдалось зберегли керованість економічними та фінансовими процесами. 2/3 усіх бюджетних коштів — внутрішній ресурс держави. Глава уряду також відзначив і допомогу наших партнерів, яка забезпечила фінансову підтримку України у розмірі 31,2 млрд доларів, з яких 45% — гранти.

ЄС, Велика Британія, Канада й Австралія скасували для українських експортерів ввізні мита. Було скасовано практично всі перевірки бізнесу, переведено на декларативний принцип більшість дозволів та ліцензій, встановлено ставку єдиного податку на рівні 2%. А понад 700 підприємств змогли здійснити релокацію на безпечні території, – додав прем’єр-міністр.

У рамках “зернової ініціативи” Україні вдалось експортувати 15 млн тонн агропродукції, а через дунайські порти – ще 10 млн тонн.

Вдосконалили діючі та запустили нові програми підтримки бізнесу: пільгові кредити “5-7-9%” (72 млрд грн), гранти “єРобота” (2,2 млрд грн), портфельні гарантії (47 млрд грн). За 2022 рік Україна, щоб подолати паливну кризу, в 10 разів наростила імпорт палива, – зазначив Шмигаль.

В енергетичному секторі Україні вдалось достроково приєдналися до європейського енергооб’єднання ENTSO-E, залучили 1,5 млрд доларів для відновлення енергетичних об’єктів, які постраждали після масованих ракетних атак росії.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.