Четвер, 20 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Держава підтримає підприємців під час дії карантину

Держава підтримає підприємців під час дії карантину

Держава підтримає підприємців під час дії карантину

Відповідні закони щодо підтримки підприємців у період карантину підписав Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков. Вони дадуть змогу забезпечити соціальною допомогою окремі групи підприємців та застрахованих осіб у разі посилення карантинних обмежень.

Зокрема, про це йдеться у законах:

  • “Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2” (законопроект №4429);
  • «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2» (законопроект №4430);
  • «Про внесення змін до статті 28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»» (законопроект №4431).

Відповідно до законів державна підтримка підприємців включатиме наступне:

  • Внаслідок впровадження карантинних обмежень застраховані наймані працівники, чия робота тимчасово призупинена, отримають одноразову виплату у розмірі 8 тисяч гривень.
  • Якщо внаслідок карантинних обмежень відбувається скорочення тривалості робочого часу працівників, підприємець зможе отримати одноразову допомогу для виплати своїм співробітникам – до 8 тис. грн на одну особу (пропорційно скороченій тривалості роботи).
  • Підприємці, які оформлені, як юридичні особи, можуть отримати відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Сума відшкодувань дорівнює середній сумі сплаченого ЄСВ за останні 10 місяців.
  • Платники єдиного податку першої групи звільняються від сплати єдиного податку на період з грудня 2020 року до травня 2021 року.
  • Закони забороняють стягнення орендної плати за договорами оренди державного і комунального майна у період дії карантину. Разом з тим, на час карантинних обмежень і 3 місяці після них продовжується дія дозвільних документів.

За матеріалами Прес-служби Апарату Верховної Ради України 

Популярні пости