П’ятниця, 20 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Діана Лабунець: як обрати правильний раціон для здорових зубчиків дитини

Діана Лабунець: як обрати правильний раціон для здорових зубчиків дитини

Діана Лабунець: як обрати правильний раціон для здорових зубчиків дитини

Ми, як батьки, звісно хочемо дати своїй дитині лише найкраще у всьому: розвитку, становленні, освіті та, головне, здоров’ї. Тож, плануючи перший прикорм для малятка та формуючи раціон уже дорослої дитини, ми піклуємося, аби не лише смачно, а й корисно. Комбо вітамінів, нутрієнтів (поживних речовин) та текстури у тарілці дитини впливає і на її прикус, і на здоров’я зубів загалом, пояснює Діана Лабунець, лікарка “Фенікс-Дент” – клініки, що спеціалізується на здоров’ї дитячих посмішок.

ОБГОВОРІТЬ РАЦІОН З ПЕДІАТРОМ ТА СТОМАТОЛОГОМ

  • Перші страви ми пропонуємо дитинці для знайомства зі світом смаків, тестуємо, як сприймає маля той чи інший тип їжі, – каже Діана Лабунець. – У формуванні раціону стандартно батьки опираються на графіки прикорму, де враховані загальні рекомендації педіатрів та стоматологів. Так малюк отримує і правильний вітамінний баланс і природний розвиток прикусу. Варто у цей період разом з педіатричними консультаціями відвідати і зубного лікаря. Він порадить індивідуальні підходи у харчуванні, що будуть корисні для раціону саме вашої дитинки.

У стоматологічному контексті, від їжі, каже лікарка, дитина має отримувати: зміцнення кісток, користь для ясен та оздоровлення емалі.

ЗУБИ ТА ЯСНА: ЯКІ ПРОДУКТИ ОБРАТИ

Корисними для ясен та зубів лікарі-стоматологи називають той тип продуктів, що видаляє наліт, а отже мінімізує ризик появи зубного каменю, дезінфікує ротову порожнину, пригнічує шкідливу мікрофлору, масажує ясна, нормалізуючи кровотік, зміцнює щелепні кістки.

Окрім базових багатих на мікроелементи та вітаміни продукти, як-от морську рибу, молочні та кисломолочні продукти, яйця, овочі, ягоди та фрукти, Діана Лабунець радить включати у раціон:

  • воду. Чиста вода дає організму детоксикацію, допомагає роботі шлунку, зменшує ризик появи карієсу;
  • зелень (кріп, шпинат, петрушка, селера, листовий салат тощо). Вона збагачує організм кальцієм, вітаміном В, впливає на судини та здоров’я ясен. Деякі види зелені мають антибактеріальні властивості та запобігають кровоточивості ясен;
  • горіхи (арахіс, волоські, мигдаль), маючи амінокислоти, живлять кісткову тканину. Волоському горіху можна віддати символічну корону у цьому списку. Тут є і фолієва кислота, і магній та вітамін B6. Корисно також вживати льон та кунжут.
  • А от сухофрукти, до речі, абсолютно навпаки – шкодять зубам. Там, при меншій кількості клітковини й води, є більша концентрація цукру, – застерігає Діана Лабунець. – Текстура цих продуктів липка, а отже є ризик того, що їжа застрягне у міжзубних проміжках та біля ясен. Тому раджу замінити такі продукти на свіжі, сезонні.

На правах реклами

Популярні пости