Четвер, 20 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Для дітей віком 12-17 років, які пройшли основну вакцинацію проти COVID-19, дозволили першу бустерну дозу

Для дітей віком 12-17 років, які пройшли основну вакцинацію проти COVID-19, дозволили першу бустерну дозу

Для дітей віком 12-17 років, які пройшли основну вакцинацію проти COVID-19, дозволили першу бустерну дозу

В Україні дозволили першу бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих дітей віком 12-17 років. Зокрема, як повідомляє пресслужба МОЗ, бустерну дозу підліткам рекомендують через 6 місяців після завершення первинного курсу вакцинації. Якщо дитина, з медичних показань, отримала додаткову дозу вакцини, то бустер вводять через 3 місяці після отримання додаткової дози.

Для бустерного щеплення дітей віком від 12 років потрібно використовувати тільки мРНК-вакцину, яка схвалена до використання у цій віковій групі. Наразі в Україні це Comirnaty/ Pfizer, – зазначають у Міністерстві охорони здоров’я.

Відзначимо, що за час пандемії в Україні від ускладень коронавірусної хвороби померло 83 дитини. Загалом захворювання підтвердили у майже 390 тисяч неповнолітніх. Лише за минулий тиждень захворіли більше 1600 дітей.

– Для щеплення дітей 12-13 років обов’язковою є інформована згода (форма N 063-2/о) батьків або опікунів відповідно до статті 43 «Основ законодавства про охорону здоров’я». Пацієнти віком від 14 років можуть самостійно звернутися до будь-якого пункту щеплення проти COVID-19 чи центру вакцинації, при цьому не обов’язково мати декларацію з педіатром чи сімейним лікарем, – зазначають у Хмельницькій обласній державній адміністрації.

Люди віком від 18 років, які завершили первинний курс вакцинації проти COVID-19, також можуть отримати бустерні щеплення. Перший бустер – якщо пройшло понад 5 місяців після вакцинації другою дозою дводозної вакцини або однією дозою однодозної. Другий бустер – через 4 місяці після отримання першого.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.