Четвер, 11 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Для ФОПів в Україні з квітня зростуть податки

Для ФОПів в Україні з квітня зростуть податки

Для ФОПів в Україні з квітня зростуть податки

На початку квітня в Україні зросте розмір мінімальної зарплати. Відповідно, збільшаться й деякі суми податків, які повинні сплачувати фізичні особи-підприємці (ФОП).

  • Так, з 1 квітня «мінімалка» в Україні підніметься до 8000 грн або до 48 грн у погодинному розмірі. Ця сума закріплена в державному бюджеті на 2024 рік, прийнятий парламентом, – розповідають у відомстві.

Зокрема більшість показників, які стосуються ФОПів та юросіб, підв’язані під прожитковий мінімум та мінімалку. Однак, прожитковий мінімум для працездатних осіб буде незмінним протягом всього року — 3028 грн. А от зростання мінімалки напряму вплине на суми податків та доходів бізнесу.

Граничні обсяги доходу для ФОПів:

  • перша група — 1 185 700 грн на рік;
  • друга група — 5 921 400 грн на рік;
  • третя група — 8 285 700 грн на рік.

Якщо перевищити ліміт, з наступного кварталу доведеться або змінити групу єдиного податку, або перейти на загальну систему оподаткування. Також необхідно буде сплатити 15% податку із суми такого перевищення.

Єдиний податок

Сума єдиного податку для ФОПів першої групи становить не більше 10% від розміру прожиткового мінімуму, тому вони з 1 квітня платитимуть так само 302,80 грн на місяць.

Для другої групи ФОП цей показник встановлюється на рівні до 20% від суми мінімальної зарплати. Однак, зміна показника протягом року не впливає на ставку податку, тому вона залишиться на рівні 1420 грн на місяць.

Що стосується третьої групи ФОП, то сума єдиного податку для них залишиться без змін. В цьому випадку показник напряму залежить від заробітку підприємця: 5% доходу (якщо ФОП не зареєстрована платником ПДВ), або 3% доходу і додатково ПДВ.

Єдиний соціальний внесок

Розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) — 22% від МЗП. Тож, для усіх ФОПів-єдинників він становитиме 1760 грн на місяць, починаючи з 1 квітня.

Водночас максимальний розмір ЄСВ становитиме 26400 грн на місяць (22% від 15 мінімальних зарплат).

Нагадаємо, що сьогодні ФОПи сплачують ЄСВ за себе винятково добровільно. Адже з 1 березня 2022 року вони звільнені від його обов’язкової сплати до припинення дії воєнного стану та впродовж 12 місяців після цього.

Податки для ФОПів, що мають працівників

Зміна мінімальної зарплати впливає і на сплату податків ФОПами, які є роботодавцями. За кожного свого працівника підприємець має сплатити податок на доходи фізосіб (ПДФО), військовий збір і ЄСВ.

З 1 квітня розмір податків становитиме:

ПДФО — 1440 грн; військовий збір — 120 грн; ЄСВ — 1760 грн.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.