Вівторок, 28 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Для пенсіонерів підвищили виплати: скільки отримуватимуть на Хмельниччині

Для пенсіонерів підвищили виплати: скільки отримуватимуть на Хмельниччині

Для пенсіонерів підвищили виплати: скільки отримуватимуть на Хмельниччині

На Хмельниччині з 1 грудня органи Пенсійного фонду здійснили перерахунки у зв’язку зі зміною величин прожиткових мінімумів та збільшенням розміру мінімальної заробітної плати в Україні. Зазначені перерахунки проведені для 327,5 тисяч осіб (або 85,7%).

На Хмельниччині підвищення отримали 251,5 тисяч пенсіонерів (74,7% від загальної кількості перерахованих). Середній розмір підвищення становить 94,02 грн, – зазначили в Пенсійному фонді.

Також у фонді додали, що з врахуванням зміни величини прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, перераховано: мінімальний та максимальний розміри пенсій, доплату за понаднормативний стаж (для непрацюючих пенсіонерів), пенсії за особливі заслуги перед Україною, мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок війни та аварії на ЧАЕС, учасникам бойових дій, підвищення ветеранам війни та членам їх сімей, жертвам нацистських переслідувань, державну адресну допомогу на догляд особам з інвалідністю внаслідок війни та надбавку на утриманців «військовим» пенсіонерам, мінімальні пенсійні виплати шахтарям.

Мінімальний розмір пенсії за віком з 1 грудня 2021 року збільшився з 1 854 гривень до 1 934 гривень. Максимальний розмір пенсії збільшився на 800 гривень – з 18 540 до 19 340 гривень, – повідомляють у фонді.

Складовою пенсійної виплати осіб, які мають страховий стаж понад 35 років чоловіки і понад 30 років жінки, є доплата за понаднормовий стаж. Якщо основний розмір пенсії особи більший за 1 934 гривень, доплата за понаднормовий стаж обчислюється у відсотках від мінімального розміру пенсії за віком, тобто, від 1 934 гривень.

Зокрема, розмір підвищення кожної особи є індивідуальним і залежить від того, які складові пенсійної виплати обчислюються від величини прожиткового мінімуму, – додають фахівці.

Починаючи з 1 січня 2018 року, відповідно до частини другої статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбаченого для непрацюючих осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється на рівні 40% мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

У 2021 році розмір мінімальної пенсії для таких осіб перераховувався двічі: з 1 січня до 2 400 гривень з врахуванням мінімальної заробітної плати 6 тисяч гривень та з 1 грудня до 2 600 гривень з врахуванням мінімальної заробітної плати 6 500.

Для 65-річних пенсіонерів, які працюють або є приватними підприємцями, перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної заробітної плати проводиться після звільнення з роботи або припинення підприємницької діяльності.

Виходячи з нового розміру прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність, проведено перерахунок пенсій і для ветеранів війни. Розмір пенсій з 1 грудня 2021 року для осіб з інвалідністю внаслідок війни: 1 групи становить 12 571 гривень – збільшено на 520 гривень, 2 групи – 10 153,50 гривень – збільшено на 420 гривень, 3 групи – 6 962,40 гривень – збільшено на 288 гривень, для учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності мінімальна пенсійна виплата з 1 грудня становить 4 061,40 гривень, – зауважили у Пенсійному фонді.

Для осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІ і ІІІ груп з-поміж учасників бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, встановлюється мінімальна пенсійна виплата, як для осіб з інвалідністю війни 1 групи, в розмірі 650% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, тобто, 12 571 гривень.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.