Середа, 11 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » “Диверсія – палити траву в такий час”: рятувальники Шепетівщини про пожежі в екосистемах

“Диверсія – палити траву в такий час”: рятувальники Шепетівщини про пожежі в екосистемах

“Диверсія – палити траву в такий час”: рятувальники Шепетівщини про пожежі в екосистемах

Початок господарських робіт навесні і до середини осені ознакуються пожежами в екосистемах. Про те, чому не можна палити сухостої, екологи, рятувальники, медики та поліціянти наголошують щороку. Зараз, в умовах воєнного стану, нагадують й про адмін- та кримінальну відповідальність.

Лише минулого тижня підрозділи рятувальників Хмельниччини понад 10 разів виїздили на гасіння палаючих сухостоїв,- коментує Владислав Терещук, провідний інспектор ВЗНС Шепетівського районного управління ГУ ДСНС у Хмельницькій області. – На території Шепетівського району займань, на щастя, не було.

Зараз рятувальники проводять превентивні заходи у громадах: пояснюють про наслідки випалювання сухоїв рослинності, альтернативи такому “господарюванню” та відповідальність, яку понесуть палії.

Такі дії – шкідливі у декількох аспектах, – каже Владислав Терещук, – поперше, йдеться про власне здоров’я. При спалюванні листя, сухостоїв чи гілок, палій вдихає продукти горіння, іноді це призводить і до смерті. Так, у попередні роки ми фіксували загибель людей під час таких пожеж. По-друге, питання екології – на випаленій землі однозначно нічого не ростиме, натомість, компостувавши органіку, ви матимете якісне підживлення ґрунту.

Іншим, не менш важливим, питанням, каже рятувальник, є суспільна відповідальність. Адже в умовах війни, коли рятувальників залучають до ліквідації наслідків російської агресії, вони витрачають ресурси на гасіння чагарів.

Неконтрольований вогонь сухоїв рослинності може стати каталізатором для масштабних пожеж у полях, лісах чи приватному секторі. У час війни це ніщо інше, як диверсія, – наголошує рятувальник. – Відповідно, такі дії передбачають адміністративну, а подекуди й кримінальну відповідальність.

За випалювання мешканці краю можуть сплатити штрафи:

  • від 91 800 до 153 000 гривень – штраф за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу навколо населених пунктів, вздовж залізниць;
  • від 1 530 до 15 300 гривень – за порушення вимог пожежної безпеки в лісах;
  • від 3 060 до 21 420 гривень – за самовільне випалювання рослинності або її залишків;
  • від 6 120 до 30 600 гривень – за самовільне випалювання рослинності або її залишків в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Якщо у вогні загинула людина, тварина або пожежа принесла інші тяжкі наслідки, палій нестиме кримінальну відповідальність.

Довідка:

3 березня 2022 р. внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності. Відтепер такі дії розцінюються як злочин, за який передбачено покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Популярні пости