Середа, 4 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Елайнери чи брекети: що обрати?

Елайнери чи брекети: що обрати?

Елайнери чи брекети: що обрати?

Сучасна стоматологія розвивається на інтерес та користь пацієнта, тож, інструментарій медиків щоразу – ширший. Стосується це і ортодонтії. Відтак, коригувати прикус можна цілим спектром засобів: від пластин до брекетів та елайнерів. Останні мають подібний формат дії – коригують сформований прикус. Тож, куди пасуватимуть брекети чи елайнери і що працюватиме ефективніше – розпитуємо ортодонтку «Фенікс-Дент» Діану Костюк.

По-перше, пояснює лікарка, і те, й інше покликане коригувати прикус підлітка або дорослої людини. Єдиною різницею є конструкція.

Якщо брекет-система – незнімна конструкція із ортодонтичного дроту та замків, що кріпляться на всі зуби, то елайнер – подібний до капи. Він більш естетичний і його можна знімати (для чищення зубів чи під час їжі), але, загалом, ходити в елайнері треба не менше 22 годин на добу, – каже Діана Костюк. – Процедура огляду та діагностики – однакова. Однак, при виготовленні елайнерів робиться або цифровий відбиток щелеп (спеціальним сканером), або ж звичайну гіпсову модель скануюють і переводять в цифру.

Пісдя чого спеціалізована лабораторія за участі лікарів робить спершу цифрову модель елайнерів (на весь період лікування, а це може бути не один, і не два, а значно більше), а потім і забезпечує їх виготовлення.

Різниця між брекетами та елайнерами відчувається уже при носінні – від елайнерів пацієнт відчуває менший дискомфорт у першу добу після установки та під час їжі.

Елайнери лікар може прописати у випадках незначного викривлення зубів. При патологіях краще впораються брекет-системи, – пояснює лікарка. – Що саме встановлювати залежить від клінічної ситуації пацієнта, а можливість ортодонта працювати і з елайнерами, і з брекет-системами робить його співпрацю із клієнтом ще більш комфортною та індивідуальною для останнього.

Популярні пости