Четвер, 11 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » Герман Галущенко: росія цілеспрямовано нищить енергетичну інфраструктуру України

Герман Галущенко: росія цілеспрямовано нищить енергетичну інфраструктуру України

Герман Галущенко: росія цілеспрямовано нищить енергетичну інфраструктуру України

Міністр енергетики України Герман Галущенко зустрівся з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі, який вчора прибув в Україну. Про це повідомляють сьогодні, 30 березня, у пресслужбі Міненерго.

– Після 24 лютого є лише дві позиції: одна правильна, інша — викривлена. Третього не дано. Особливо це стосується ядерної безпеки. Правильна позиція — це гарантії, безпека і охорона. Це те, за що відповідає Україна. І інша позиція, викривлена позиція, — це обстріл ядерних об’єктів, це захоплення Чорнобильської та Запорізької АЕС, — наголосив міністр.

Галущенко заявив, що повне виведення російських військ із захоплених об’єктів атомної енергетики є найпершою і необхідною умовою для забезпечення ядерної безпеки.

Міністр наголосив на незмінності позиції Міненерго щодо забезпеченні безпеки атомних об’єктів України. Ця позиція полягає також і в обмеженні доступу російських співробітників до файлів України, а також щодо блокування участі представників російської федерації в інспекційній діяльності МАГАТЕ, місіях і службах МАГАТЕ.

Водночас, міністерство розраховує на підтримку МАГАТЕ у якомога ширшому висвітленні потенційної небезпеки, на яку росія наражає весь світ, захоплюючи та обстрілюючи ядерні об‘єкти в Україні. Своїми діями щодо атомних об’єктів в Україні росія продемонструвала повне ігнорування ключових принципів, які забезпечують розвиток ядерної енергетики, а саме: безпеки, охорони та гарантій.

  • Гарантії. росія обмежує право України розвивати дослідження, виробництво та використання ядерної енергії в мирних цілях без дискримінації. Цей принцип є консенсусом між ядерними і неядерними державами. За тридцять років незалежності Україна жодного разу не порушувала таких принципів і в повному обсязі виконує Угоду між Україною та Міжнародним агентством з атомної енергії про застосування гарантій.
  • Безпека. рф порушує ключові принципи безпеки в частині відповідальності за управління ядерними установками та своїми діями сприяє виникненню загрози ядерної аварії.
  • Охорона. Захопивши ядерні об’єкти в Україні, росія вчинила акт ядерного тероризму, оскільки це були умисні дії по відношенню до ядерної установки та дії, які перешкоджають роботі ядерної установки. Вони добре усвідомлюють, що така дія може призвести до загибелі чи завдання тяжкої шкоди населенню та значної шкоди майну чи навколишньому середовищу внаслідок радіоактивного забруднення.

Також міністр зауважив щодо того, що нищення енергетичної інфраструктури України росією є свідомою зі сторони країни-агресора дією. Про це повідомили у телеграм-каналі Енергоатому.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.