Вівторок, 28 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Герої поряд з нами: Ростислав Доброшинський до останнього подиху боронив Україну

Герої поряд з нами: Ростислав Доброшинський до останнього подиху боронив Україну

Герої поряд з нами: Ростислав Доброшинський до останнього подиху боронив Україну

Даний матеріал підготовано в межах проєкту «Герої поряд з нами» за підтримки благодійного фонду «Family-UA». Ми пишемо про Воїнів Хмельниччини – Захисників та Захисниць, які виборювали українську незалежність та продовжують щодня захищати Батьківщину. Одним із них став Ростислав Русланович Доброшинський (позивний «Добрий»).

Ростислав Доброшинський був старшим солдатом Збройних Сил України, командиром бойової машини, учасником російсько-української війни. Ніс службу у 8-му окремому гірсько-піхотному батальйоні (10-а окрема гірсько-штурмова бригада).

Народився 27 жовтня 1996 р. у м. Кам’янець-Подільський (Хмельницька область). У 2012-му закінчив Кам’янець-Подільську загальноосвітню школу № 15, далі навчався у місцевому професійному ліцеї.

У 2015 році Ростислав був призваний на військову службу за контрактом Кам’янець-Подільським міськрайонним військовим комісаріатом. Він був в АТО на території Донецької та Луганської областей. У 2016-му в боях біля Мар’їнки отримав контузію, далі лікувався в госпіталях. А з кінця травня 2017-го виконував завдання в районі Попасної.

Загинув Воїн 1 серпня 2017 р. близько 19:00 від смертельного кульового поранення внаслідок обстрілу снайпером опорного пункту біля с. Новозванівка (Попаснянський район).

Все було дуже спокійно, ми сиділи, розмовляли і в один момент він упав. Це була куля снайпера, випущена з дуже професійної гвинтівки, вона пробила йому дві легені. Ще хвилин сорок він був живий, хоча й без свідомості. Ми закривали йому рану, запускали серце, півтора кілометри несли його, щоб доставити до місця, куди б могла приїхати медична допомога… – зі спогадів побратимів.

Героя поховали 4 серпня в Кам’янці-Подільському на Алеї Слави міського кладовища. У нього залишилась мати Оксана Вікторівна, сестра Ірина та бабуся.

НАГОРОДИ:

  • Орден за мужність III ступеня
  • Указом Президента України № 12/2018 від 22 січня 2018 року, “за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку”, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
  • Відзнака Начальника Генерального Штабу Збройних сил України «Учасник АТО».
  • За особисту мужність і героїзм, проявлені при захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, рішенням Кам’янець-Подільської міської ради № 11/44 від 7 листопада 2017 року присвоєне звання «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського» (посмертно).

28 вересня 2018 року на фасаді Кам’янець-Подільської ЗОШ № 15 відкрили меморіальну дошку Герою.

Також його портрет розміщено на меморіалі “Стіна пам’яті полеглих за Україну” у Києві: секція 10, ряд 3, місце 11.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.