Середа, 19 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Голова Верховної Ради України інспектував Нетішин

Голова Верховної Ради України інспектував Нетішин

Голова Верховної Ради України інспектував Нетішин

11 березня в Нетішинську громаду завітав Дмитро Разумков, Голова Верховної Ради України, який відвідав Хмельницьку АЕС.

В робочій поїздці очільника парламенту супроводжували народні депутати від Хмельниччини, голова Хмельницької обласної державної адміністрації Сергій Гамалій, голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк, Нетішинський міський голова Олександр Супрунюк.

Дмитро Разумков відвідав машинний зал першого енергоблока Хмельницької АЕС. Далі відбулася нарада, де піднімалися питання роботи та перспективи розвитку ХАЕС.

Хмельницька АЕС займає важливе стратегічне місце для забезпечення енергетичної безпеки та економічної стабільності не лише західного регіону, але і держави загалом. Частка ХАЕС у виробництві Хмельницької області складає 13, 6%. Підприємство є одним із найбільших платників податків до бюджетів усіх рівнів та фондів страхування. Не можна недооцінювати внесок ХАЕС у 7,6% у загальний виробіток електроенергії держави, щодоби ХАЕС генерує понад 48 млн. кВт * год електроенергії, – підкреслив Дмитро Разумков.

Під час наради значна увага приділялася проблемам атомної енергетики як важливій частині енергетичної галузі держави.

Ми готові долучитись спільно з Президентом України, керівництвом Хмельницької області, народними депутатами від Хмельниччини до їх вирішення. Спільно рухаючись вперед, зможемо створити конкурентні можливості як для держави, так і для енергетиків, – запевнив Голова Парламенту.

В свою чергу, Андрій Козюра, генеральний директор Хмельницької АЕС, доповів про виконання виробничих планів і завдань. Зокрема, йшлося про успішне дострокове завершення планово-попереджувального ремонту другого енергоблока електростанції.

Завдяки достроковому завершенню ремонту Хмельницька АЕС додатково виробила 663,6 млн. кВт*год електроенергії, – зазначив Андрій Козюра. – Хочу підкреслити, що це заслуга унікального висококваліфікованого персоналу, який відданий обраній справі й націлений на максимально безпечну і ефективну роботу.

Показники роботи підприємства свідчать про системно високу виробничу культуру, професійність та відповідальність.

Тому питанню розширення Хмельницької АЕС та добудови енергоблоків приділялася особлива увага. На даному етапі на розгляд Кабінету Міністрів України направлено проєкт Закону України «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3, 4 Хмельницької атомної електростанції». Незабаром законопроєкт розглядатиметься Верховною Радою України.

Для прийняття зваженого рішення завершується оцінка впливу на довкілля будівництва енергоблоків №3, 4 атомної електростанції, також ведуться транскордонні консультації та готується відповідний висновок.

На завершення візиту Голова Верховної Ради закликав до консолідації зусиль для добудови енергоблоків №3,4, щоб використати нашу стратегічну перевагу, захистити інтереси держави, надати суттєвий поштовх розвиткові економіки.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.