Четвер, 1 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Гречка з колекції світового генофонду ростиме на полях Хмельниччини

Гречка з колекції світового генофонду ростиме на полях Хмельниччини

Гречка з колекції світового генофонду ростиме на полях Хмельниччини

На Хмельниччині, на полях Науково-дослідного інституту круп’яних культур ім. О. Алексеєвої Подільського державного університету, посіяли колекції світового генофонду гречки. Про це повідомяє  SuperAgronom.com.

У 2022 р. на полях університету висіяно понад 250 зразків, які входять до цієї колекції та слугують вихідним матеріалом для створення нових сортів. З метою забезпечення посівним матеріалом товаровиробників у 2023 р., тут заплановано виробництво двох сортів гречки – “Володар” та “Кам’янчанка”, – зазначають в Науково-дослідному інституті.

Віталій Бурдига, директор інституту, зазначив, що в нинішній непростий час зі зростанням попиту на важливі харчові продукти передбачається розширення посівних площ цієї круп’яної культури та підвищення врожаїв.

Відзначимо, що генофонд колекції інституту включає всі категорії генетичних ресурсів, які належать до тринадцяти видів родини “Fagopyrum”: місцеві сорти-популяції, гібридні популяції, селекційні сорти звичайного та інтенсивного типів, дикі види, ботанічні форми, поліплоїди, генетичні маркери, мутанти.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.