Середа, 7 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Григорій Олійник: дентофобія або як позбутися страху перед стоматологом?

Григорій Олійник: дентофобія або як позбутися страху перед стоматологом?

Григорій Олійник: дентофобія або як позбутися страху перед стоматологом?

За результатами опитувань, чимало людей бояться йти на прийом до стоматолога, оскільки відчувають під час цього величезний стрес. За статистикою США і Великобританії з’ясовано, що найбільший страх у пацієнтів виникає від звуку бормашини. В пацієнтів значно частішає пульс, пришвидшується дихання, що може спричинити навіть приступ панічної атаки. Журналісти інформаційного порталу «Хмельниччина північ» поспілкувалися з керівником Медичного центу «Фенікс-Дент» Григорієм Олійником, аби з’ясувати, чому виникає дентофобія та як її побороти.

Як правило, причина подібного страху пов’язана з травматичним досвідом у минулому. Люди, що побували в старих стоматологічних кабінетах, більше схожих на «тортурні», дійсно перенесли глибокий стрес. Бормашини працювали повільно, в якості анестезії використовувався новокаїн або лідокаїн, які починали діяти через 15 хвилин, тоді, як лікар приступав до процедури раніше. Подібні спогади цілком могли призвести до появи обґрунтованої фобії, – розповідає Григорій Олійник.

Крім того, керівник медичного центру зауважив, що батьки мають властивість передавати свій страх дітям. Зазвичай батьки говорять: «не бійся», «буде не боляче», але діти підсвідомо чують: «бійся», «буде боляче». Тому тут потрібно кардинально змінювати підхід. Передусім, варто приводити дитину до лікаря на огляд-профілактику, коли все добре й нічого не болить. Другий момент, якщо є дійсно проблеми, потрібно говорити відверто та чесно: “так, лікар огляне, полікує, можливо, і буде неприємно, але якщо не лікувати, то біль нікуди не зникне”.

У нашому закладі практикується систематичне відвідування зубного лікаря, особливо дітьми, навіть якщо немає ніяких скарг. Це важливо задля того, аби діти налагодили дружні відносини із лікарем, оглянули зубчики, почистили і т. д. І ми вже на практиці бачимо, що такі діти взагалі не бояться стоматологів, – коментує директор центру.

На запитання: “Якщо ж страх все-таки є, то як з ним боротися? Що робити, аби спокійно йти до зубного лікаря та уникнути стресу під час лікування зубів?” Григорій Васильович відповідає:

Першим у цьому списку повинна бути порада – не доводити до хвороб, але, як відомо, навіть при ретельному догляді за зубами, чищенні двічі на день, при використанні зубної нитки і полосканні порожнини рота після їжі ви все одно не застраховані від карієсу. Тому, як тільки з’явилася невелика плямка на зубі, терміново шукайте відповідні послуги стоматолога. Не відкладайте. Принцип відкладання проблем «на потім» відбере у вас більше часу, нервів і витрат.

Також важливою складовою у подоланні страху є контакт з лікарем. Потрібно підібрати фахівця, з яким вам буде комфортно. Зокрема, лікарі медичного центру «Фенікс-Дент» підходять до вирішення такої проблеми творчо: включають музику під час лікування, пропонують пацієнтові поєднати лікування з переглядом улюбленого фільму, щоб похід до лікаря перетворився на приємне проведення часу, а також можливість відпочити і розслабитися. Окрім цього, спілкуються на різноманітні теми, аби відволікти увагу пацієнта.

– Пам’ятайте: найефективнішим засобом від страху і його ускладнень у вигляді дентофобії, є регулярне відвідування стоматолога. Профілактика є кращою, аніж лікування. Відвідуйте зубного лікаря один раз у пів року. З кожним сеансом страх буде все більше відступати і з часом ви зовсім перестанете боятися стоматолога. Будьте здоровими! – додав Григорій Олійник.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.