Четвер, 18 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Інформаційна гігієна під час війни

Інформаційна гігієна під час війни

Інформаційна гігієна під час війни

Мати вільний доступ до інформації та користуватися різними її джерелами – важлива частина нашого життя. Проте варто вміти правильно “споживати” інформацію та критично ставитися до неї. Зберігати “холодний розум”, гортаючи стрічку новин, коли кожне повідомлення – новини війни, означає перемагати в цій війні на інформаційному фронті.

Сучасна війна у великих масштабах відбувається у наших смартфонах. У тому, як швидко і мудро кожен з нас розпоряджається інформацією. Тому важливо випрацювати для себе основні правила інформаційної гігієни під час війни:

  • не варто вірити безумовно. Навіть за перевіреними джерелами сидять люди. Інформації надходить дуже багато, її перевірка ускладнюється постійним веденням бойових дій. Тому навіть найнадійніше видання, сайт чи компетентний журналіст може помилитися. Навіть, якщо новину подає декілька джерел, варто звернути увагу, чи має хоч одне з них трохи більше інформації, ніж в інших. Якщо ні, є вірогідність, що повідомлення просто перепощується.
    Така помилка може стосуватися як хороших новин, так і поганих;
  • завжди шукайте посилання на першоджерело – на автора тексту, фотографа, який зробив сенсаційне фото, сайт чи канал, який написав про це першим. Дуже часто пропаганда діє так, що використовуються старі фото, або ж нові, але з оманливою геолокацією;
  • поширюйте тільки те, в чому абсолютно впевнені. Не розповсюджуйте чутки. Це врятує від масового розповсюдження дезінформації. Так само не потрібно відразу телефонувати/писати всім знайомим, коли чутно постріли чи вибухи. Цією інформацією може скористатися противник. Замість цього краще нейтрально запитати “Як ти?”, “У тебе все добре?”;
  • не реагуйте на повідомлення, які перенасичені емоціями. Відверті перебільшення, “все пропало”, безліч прикметників та епітетів – це все спрямоване на створення одного чіткого настрою. Правдива інформація, тим більше, під час війни, оперує фактами, а не емоціями;
  • не довіряйте новоствореним інформаційним каналам. Навіть, якщо назва та фонове фото ідентичні з офіційним джерелом. Офіційні канали ніколи не будуть сіяти паніку чи поширювати думку про правильні дії з боку агресора.

Психологи кажуть, що бажання постійно споживати новини – захисна реакція під час стресу. Організм з усіх сил намагається хоч щось контролювати. Якщо така поведінка вас заспокоює, продовжуйте. Якщо ж навпаки, лякає чи нервує, то краще зайнятися чимось побутово-рутинним, дати мозку сигнал, що все добре, все так, як завжди.

Якщо ж дотримуватися інформаційної гігієни, ви самі не помітите, як ваша новинна стрічка стане чистішою і спокійнішою.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.