Неділя, 3 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Калій йодид – не профілактика: Андрій Нечипорук розповів про що слід знати жителям Шепетівщини

Калій йодид – не профілактика: Андрій Нечипорук розповів про що слід знати жителям Шепетівщини

Калій йодид – не профілактика: Андрій Нечипорук розповів про що слід знати жителям Шепетівщини

Серед правил дій у разі ядерної аварії, про яку в інформаційному полі йдеться все частіше, – прийом йодиду калію. Українці щодо цього жартують, тривожаться та розмірковують. Що це за препарат, чи вистачить його всім та чи всім він потрібен, ми розпитали у директора Шепетівського ЦПМСД Андрія Нечипорука.

Що таке йодид калію?

Як пояснив Андрій Нечипорук, це – препарат, що забезпечує щитовидну залозу йодом. Його прописують пацієнтам, у яких є проблеми зі щитовидкою. У разі техногенної катастрофи – цей препарат насичує щитовидну залозу йодом, відповідно організм не “споживає” радіоактивний йод. Аналогів цьому препарату немає.

Де взяти калій йодид?

Серед мемів, що зараз поширені у мережі на цю тему, є такий: “Якщо у супермаркетах калію йодиду досі не продають, все добре і причин для паніки немає.” Якщо ж без жартів, говорить Андрій Нечипорук, у доступі цей препарат є. Його можна купити в аптеці або звернутися до свого сімейного лікаря.

Я наголошую, що це стосується тільки тих, кому препарат прописав лікар, – каже Нечипорук, – що стосується захисту від техногенної катастрофи – Хмельнниччина забезпечена відповідно до кількості населення. Препарат розподілений між лікувальними закладами.

У разі ядерної катастрофи організують видачу калію йодиду.

Приймати препарат слід упродовж 6 годин після аварії, відповідно до вікових норм. Вони такі:

Медик пояснює, йодид калію для профілактики не використовується. Також, лікар додає, що слід пам’ятати про протипоказання до прийому калію йодиду. Стосовно цього Андрій Нечипорук радить проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем чи педіатром.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.