Четвер, 20 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Хмельниччина: з листопада вступає в дію заборона ловити рибу на зимувальних ямах

Хмельниччина: з листопада вступає в дію заборона ловити рибу на зимувальних ямах

Хмельниччина: з листопада вступає в дію заборона ловити рибу на зимувальних ямах

З 1 листопада і до початку нерестового періоду на водних об’єктах Хмельницької області заборонений вилов риби на зимувальних ямах. Це, пояснюють фахівці, роблять для того, щоб зберегти водні біоресурси під час зимівлі. Порушників штрафуватимуть.

Зимувальна яма — це поглиблення дна частини рибогосподарського водного об’єкта, де скупчуються водні біоресурси в осінньо-зимовий період, межі якої визначаються у встановленому порядку Правил любительського і спортивного рибальства.

На зимувальних ямах забороняється:

  • промисловий вилов водних біоресурсів;
  • любительське і спортивне рибальство, в тому числі, з берега;
  • пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден.

Можна рибалити за межами зимувальних ям, на ділянках для любительського рибальства.

Відповідно до п. 4 пп. 3 Р. IV Правил любительського і спортивного рибальства, забороняється риболовля у осінньо-зимовий період (від льодоставу до скресання криги) знаряддями лову, оснащеними гачками, відстань у яких від цівки до кінчика жала перевищує 10 мм.

Порушників штрафуватимуть, а якщо завдана істотна шкода, то загрожує кримінальна відповідальність.

За порушення правил рибальства передбачається адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 340 — 680 грн із відшкодуванням завданих збитків. Кримінальна відповідальність настає за незаконне добування водних біоресурсів у разі завдання істотної шкоди. Санкція статті передбачає штраф від 17 000 – 85 000 грн або обмеження, або позбавлення волі строком до трьох років з відшкодуванням завданих збитків.

Хмельницький рибоохоронний патруль закликає суворо дотримуватись встановлених норм законодавств. Повідомити про порушення можна за телефоном «гарячої лінії»: (068) 384-98-10.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.