Четвер, 21 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » “Колектори” атакують: як не стати жертвою “банківських” шахраїв

“Колектори” атакують: як не стати жертвою “банківських” шахраїв

“Колектори” атакують: як не стати жертвою “банківських” шахраїв

Ви не брали кредиту і не ставали нічиїм поручителем, проте, вам телефонують, надсилають смс, надокучають та, навіть, погрожують колектори? Із цією проблемою нині стикається все більше жителів півночі Хмельниччини. Чи законні такі дії та як правильно чинити в подібних ситуаціях?

– Мені зателефонували і сказали, що мій племінник взяв “швидко гроші” і я поручитель, – розповідає житель Шепетівського району, – дійшло і до погроз.

– Понад тиждень мені телефонували невідомі із різних номерів і вимагали від мене неіснуючий борг за кредитом, – говорить жителька краю Олена, – погрожували дзвінками моїм рідним і опублікувати неетичну інформацію та фото про мене.

У такій ситуації, радять юристи, головне не впадати у паніку. Дуже важливо розібратись із усіма нюансами справи.

Якщо вас вказали поручителем і тепер колекторська фірма вимагає від вас сплатити кредит, важливе значення має, чи укладали з вами договір про поручительство. Тому, якщо ви жодних договорів не укладали, зокрема й в електронній формі, то будь-яких зобов’язань перед кредитором не маєте. Також немає законних підстав для стягнення з вас боргу. Подібні зобов’язання настають лише тоді, коли людина є дружиною/ чоловіком боржника або його спадкоємцем. Про те, що не укладали договору про поручительство та не є родичем боржника, раджу одразу повідомляти колекторам і просити припинити дзвінки. До того ж, під час телефонної розмови ви маєте право заявити про заборону обробляти ваші персональні дані та вимагати вилучити всю інформацію стосовно вас, а також відразу звернутися до правоохоронних органів, — пояснює Ольга Чорна, заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області.

Я хочу повернути свій спокій”: тернополяни потерпають від телефонного  тероризму. Що робити? (інфографіка) | Терміново новини Тернополя

Окрім того, радять юристи, не залежно від ситуації, комунікацію з колекторами необхідно переводити з усної в письмову форму. Наприклад:

  • з власної ініціативи надіслати листа на адресу колекторської компанії з вимогою надати завірені в установленому порядку копії кредитного договору, що має містити номер, дату укладення, реквізити первинного кредитора, а також документів, які підтверджують передачу заборгованості або права на її витребування на користь банку колекторською фірмою;
  • або ж в телефонному режимі повідомити про те, щоб колекторська компанія надіслала вам свою вимогу, викладену у письмовій формі і з усіма доданими документами.

Коли ви отримаєте лист (якщо це справжня компанія, а не телефонні шахраї), необхідно перевірити достовірність організації, кредитних документів, і чи має право компанія стягувати з особи-боржника від імені або замість банку.

Які документи перевіряють податківці під час перевірок юросіб? |  «Дебет-Кредит» - Бухгалтерські новини

Для того, щоб дізнатись чи компанія, яка вимагає від вас погашення заборгованості, справді існує, рекомендовано перевірити її державну реєстрацію в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на інтернет-ресурсі Міністерства юстиції України. Там також можна дізнатися реквізити колекторської компанії та її види діяльності.

Варто перевірити і справжність банку. За цим посиланням можна дізнатись, чи існує той, чи інший банк і чи співпадають його дані з тими, що надійшли від колекторів.

Якщо ця інформація не сходиться, звертайтесь до правоохоронців.

Однак, якщо все сходиться, то слід звернутись до банку. В разі, якщо договір із ними ви не укладали, слід витребувати копії документів, що підтверджують зворотнє.

Перед тим, як сплачувати кошти, перевірте чи уповноважував банк цю фірму стягувати гроші від свого імені, бо “втрачені” суми повернути буде складно.

Популярні пости