П’ятниця, 9 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Коли маля посміхається: Діана Костюк про раннє виявлення неправильного прикусу

Коли маля посміхається: Діана Костюк про раннє виявлення неправильного прикусу

Коли маля посміхається: Діана Костюк про раннє виявлення неправильного прикусу

Не лише косметична, а й проблема зі здоров’ям: неправильний прикус можна діагностувати ще у ранньому віці і так уникнути більшості наслідків. Як та в якому віці це найкраще робити та що, власне, впливає на прикус, розповідає лікарка-ортодонтка “Фенікс-Дент” Діана Костюк.

Коли маля посміхається, то ми, батьки, певно найщасливіші люди на світі. Тому за щасливу та здорову посмішку власної дитини ми хвилюємось понад усе, – каже Діана Костюк, – і саме за нею, посмішкою, ми можемо визначити, чи все гаразд зі стоматологічним здоров’ям дитинки.

Прикус формується у декілька етапів. На всіх них батьки мають бути дуже уважними та відповідальними, пояснює лікарка.

Від народження і до півроку на формування прикусу впливають годування груддю, з пляшечки.

Важливо слідкувати за правильністю захвату соски (постушки) та відповідальності їх розміру до віку та стану вашої дитини. Далі ми контролюємо вчасний прикорм та стоматологічні звички: чи не смокче дитинка пальчик, чи не гризе сторонні предмети тощо, – розповідає лікарка.

Якщо у дитини немає вроджених патологій чи пологових травм, до стоматолога слід звернутися, коли малечі виповнився рік. У подальшому у лікаря слід обстежуватися щопівроку і щорічно відвідувати ортодонта.

Крім очевидних маркерів (розміщення зубів), слід моніторити і загальне положення щелепи. Передусім, ми спостерігаємо за обличчям маляти. Звісно, що абсолютної симетрії немає у природі, але обличчя у людини із правильним прикусом має бути співмірним. Тобто, якщо нижня щелепа у розслабленому вигляді зміщена вправо, вліво, або надміру випирає чи “западає”, то слід уже звернути на це увагу, – наголошує Діана Костюк.

Якщо дитина не може відкрити рот, а коли закриває, губи не замикаються, чи при рухові щелеп може бути чутно клацання суглобів – це вже причина звернутися до лікаря-ортодонта.

Неправильний прикус у дитини – не лише косметична, а й проблема зі здоров’ям, – каже Діана Костюк. – Невчасне діагностування може викликати як загальні проблеми із поставою та розміщенням внутрішніх органів, так і вужчі стоматологічні хвороби.

Тож, лікарка радить батькам на ранніх етапах розвитку малечі консультуватися з педіатрами, а щойно ваш малюк досягне року – відвідати лікаря-стоматолога.

Вчасно виявлена проблема допоможе уникнути глобальних змін у здоров’ї.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.