Середа, 16 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » Коли скорегувати неможливо: як стоматологічна хірургія допомагає рятувати прикус

Коли скорегувати неможливо: як стоматологічна хірургія допомагає рятувати прикус

Коли скорегувати неможливо: як стоматологічна хірургія допомагає рятувати прикус

Однією із причин видалення зуба може бути необхідність у корекції прикусу, адже цей процес — мультигалузевий. Про те, як ортодонтія та хірургія працюють пліч-о-пліч для здоров’я посмішки, ми розпитали у фахівців “Фенікс-Дент” – ортодонтки Діани Костюк та хірурга-стоматолога Павла Шульжинського.

Стоматологічна хірургія працює, як індивідуальне лікування (наприклад, усунення патологій), так і в мультигалузевій співпраці. Часто це — ортодонтія.

На старті ортодонтичного курсу, після огляду та розробки індивідуального плану для пацієнта відбувається підготовка зубного ряду до корекції.

  • Першою чергою, усі хворі зуби лікуються: очищуються, пломбуються, — розповідає Діана Костюк.

Залежно від індивідуальної ситуації (наприклад, зуб не можна врятувати), розглядається варіант імплантації або ж видалення хворого зуба.

Окрім цього, пояснює Павло Шульжинський, в ортодонтії трапляються сценарії, при яких без хірургічного втручання не обійтися.

  • Йдеться про випадки асиметрії зубів, або ж, коли скупчення зубів чи ж кут їх нахилу настільки яскраво виражені, що вирівняти його брекет-системами просто неможливо, – каже медик.

Діана Костюк додає, що до колег-хірургів ортодонти звертаються і при проблемах із зубощелепним суглобом у пацієнта та іншими патологіями, що супроводжують чи спричиняють неправильний прикус.

Павло Шульжинський пояснює: за будь-якої ситуації медики роблять акцент на тому, аби максимально зберегти всі зуби, а кожна маніпуляція та план лікування узгоджується з пацієнтом.

  • Наш пріоритет — врятувати орган, наша ціль — ваша здорова посмішка, — каже лікар.

Популярні пости