
Естетика та здоров’я – рівний гармонійний прикус не завжди потребує тривалої корекції. Розпитали у Діани Костюк, провідної ортодонтки “Фенікс-Дент” про альтернативи і те, кому вони підходять.
– Брекет-системи є своєрідною класикою ортодонтії, – розповідає лікарка, – це – дієвий метод для складних випадків та тривалого (на декілька років) лікування. Попри безсумнівну ефективність, брекети мають декілька недоліків: після фіксації їх не можна зняти, а отже пацієнт відчуває легкий дискомфорт, плюс вони потребують спеціального догляду.
Аби обійтися без брекетів – варто якомога раніше звернутися до ортодонта.
– Тобто, якщо у вашої трирічної дитини ви підозрюєте викривлення прикусу – не варто чекати підліткового віку, аби розпочати лікування. Зверніться до ортодонта вже – так ви зможете запобігти погіршенню ситуації, – пояснює Діана Костюк.
Маленьким пацієнтам можна коригувати прикус за допомогою спеціальної міогімнастики. Вже в старшому віці, залежно від клінічної ситуації, лікар може вам запропонувати:
- Елайнери (прозорі капи) – їх можна знімати на час їжі та чищення зубів. Вони зручніші та менш помітні за брекети.
- Ретейнери (ретенційні апарати, як і капи, часто використовують і після лікування брекетами для “закріплення” ефекту) – кріпляться на внутрішню сторону зубів, тож не заважають при мовленні та їжі.
- Пластинки – знімні ортодонтичні конструкції виготовлені з металу.
Діана Костюк наголошує, усі ці способи корекції можливі лише за умови незначного викривлення прикусу та вчасно поставленого діагнозу.
Звісно, ще є опції композитного нарощування чи постановки вінірів, але це косметичне, а не медичне рішення. Кожен випадок – унікальна історія, тож сценарій вашої може написати лише професійний ортодонт. Саме він підбере ефективне лікування для вашого випадку, – підсумовує пані Діана.