Середа, 29 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Ленд-ліз для України: Конгрес США схвалив програму, яка пришвидшить передачу зброї і військового обладнання

Ленд-ліз для України: Конгрес США схвалив програму, яка пришвидшить передачу зброї і військового обладнання

Ленд-ліз для України: Конгрес США схвалив програму, яка пришвидшить передачу зброї і військового обладнання

Вчора, 28 квітня, програму ленд-лізу для України підтримав Конгрес США. Рішення було підтримане 417 голосами. Тепер його має затвердити президент Джо Байден. Закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року прискорить передачу в Україну важливого військового обладнання та інших критичних поставок за рахунок скорочення бюрократичної тяганини.

Надання президенту США розширених повноважень щодо передачі або надання в оренду Україні оборонних виробів для «захисту цивільного населення від російського військового вторгнення» та для інших цілей. Також будь-яка позика або оренда оборонних виробів урядом України матиме умови щодо повернення, відшкодування та погашення позики або оренди.

Формально документ дозволяє де-факто дарувати обладнання з положеннями, які передбачають, що країни-одержувачі виплатять їх вартість США пізніше.

Нагадаємо, що під час Другої світової війни за допомогою ленд-лізу США передавали озброєння своїм союзникам у Європі, що воювали проти гітлерівської Німеччини. Тоді частково ленд-ліз змінив хід протистояння, адже зброя почала надходити дуже швидко – без трудомістких процедур.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.