
Під час рухливих ігор, розглядаючи цікавезну пташку на прогулянці, чи спробувавши світ “на смак”: травмувати зубчик дитина може з різних причин. Як діяти у такій ситуації батькам? Розповідає Діана Лабунець, дитяча стоматологиня клініки “Фенікс-Дент”.
Спершу не панікуємо самі, далі заспокоюємо дитину. Ваш малюк може бути наляканим, відчувати біль, тому мама чи тато має бути осередком спокою та врівноваженості.
- У стресовій ситуації дитина може собі нашкодити. Тому, ваше перше завдання – мінімізувати рівень напруги. Далі оцініть масштаби ситуації: чи є кровотеча, яка частина зубчика постраждала, чи не ушкоджені м’які тканини, – каже пані Діана.
При кровотечі лікарка радить прикласти стерильний марлевий тампон або бинт. Якщо дитина значно ушкодила ясна, губи чи язик: очиститіть рану за допомогою антисептичного розчину (добре підійде фурацилін) та теплої води. За потреби, дайте знеболюючі.
- У будь-якому разі, при такому травмуванні, терміново зверніться до стоматолога, – наголошує Діана Лабунець.
Особливо критично, якщо дитина відколола частину чи втратила зуб повністю.
- За такого сценарію потрібно знайти зуб, промити під проточною водою (без тертя). Далі помістіть у фізрозчин або молоко (щоб зберегти життєдіяльність клітин) і рушайте до лікаря, – додає пані Діана.
Якщо зуб лише хитається, зафіксуйте його шиною чи м’якою пов’язкою. У жодному разі не займаєтеся самолікуванням. Потурбуйтесь про дитину та зверніться до стоматолога.
партнерський матеріал