Вівторок, 7 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Майже у 90 працівників харчоблоків закладів освіти Хмельниччини виявили золотистий стафілокок

Майже у 90 працівників харчоблоків закладів освіти Хмельниччини виявили золотистий стафілокок

Майже у 90 працівників харчоблоків закладів освіти Хмельниччини виявили золотистий стафілокок

На Хмельниччині, згідно з Постановою головного держсанлікаря країни від 11 жовтня 2021 року, почали проводити раптові лабораторні обстеження працівників харчоблоків закладів освіти на носійство патогенного стафілококу та патогенних ентеробактерій.

У державній установі «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомили про результати таких перевірок. Наразі виявлено майже 90 носіїв золотистого стафілококу. Перевірки продовжуються і надалі.

Станом на 22 жовтня фахівці провели раптові обстеження у харчоблоках 82 дитячих садочків (перевірено 279 працівників), 72 шкіл (обстежено 255 осіб), 4 інтернатів (перевірено 20 осіб) та 4 інших дитячих закладів (обстежено 11 осіб).

Діагноз «золотистий стафілокок» встановлено 49 працівникам садочків, 37 працівникам шкіл. По одному випадку зафіксовано у працівників інтернату та інших дитячих закладів , – зазначають у Хмельницькому лабцентрі.

Про результати досліджень повідомили Міністерству охорони здоров’я, Держпродспоживслужбі, структурним підрозділам освіти та охорони здоров’я на місцях.

Вони мають вжити відповідні заходи реагування в рамках закону, в тому числі, відсторонити носіїв від роботи на час лікування та до цілковитого одужання, – зауважили в установі.

Зазначимо, що, за даними МОЗ, в Україні у 10 % протестованих працівників харчоблоків закладів освіти виявили стафілокок.

Популярні пости