Четвер, 25 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Медичний центр «Фенікс-Дент»: як лікують захворювання суглобів щелепи у Шепетівці

Медичний центр «Фенікс-Дент»: як лікують захворювання суглобів щелепи у Шепетівці

Медичний центр «Фенікс-Дент»: як лікують захворювання суглобів щелепи у Шепетівці

До стоматологів звертаються не лише у випадку захворювання зубів та ясен. Область лікування поширюється на всю ротову порожнину та скронево-нижньощелеповий суглоб.

Скронево-нижньощелеповий суглоб і м’язи дають нам можливість рухати щелепою, відкривати і закривати рот, їсти, розмовляти, тому важливість його повноцінного функціонування є очевидною. Крім того, враховуючи щоденні навантаження, скронево-нижньощелепний суглоб схильний до патологій та захворювань.

Що ж таке дисфункція скронево-нижньощелепного суглобу та чи піддається вона лікуванню дізнавалися журналісти інформаційного порталу «Хмельниччина північ» у директора Медичного центру «Фенікс-Дент» Григорія Олійника. Адже в медцентрі вже понад три роки практикують успішну методику лікування скронево-нижньощелепних суглобів.

Скронево-нижньощелепний суглоб утворює рухоме з’єднання між скроневою кісткою черепа і нижньою щелепою. Це один з найактивніших суглобів у всьому тілі. Він задіяний практично завжди: при розмові, пережовуванні їжі, ковтанні. Тому саме на цей суглоб щодня йде чимале навантаження, і, як і будь-який орган (зуб, ясна, язик), скронево-щелепний парний суглоб може захворіти, – розповідає директор медичного центру.

Людина сама може визначити, що в неї є проблеми даного характеру. Найчастіший симптом ураження СНЩС – це клацання в суглобі нижньої щелепи. Ці звуки можуть бути настільки гучними, що їх можуть чути інші, коли ви жуєте, позіхаєте або просто відкриваєте рот. Клацання можуть як супроводжуватись болем, так і бути безболісними. Вони свідчать про зміщення диска суглоба. Таке зміщення призводить до надмірного напруження м’язів, які переміщують нижню щелепу при жуванні. Ця напруженість призводить до болю в м’язах обличчя та шиї.

Зміна прикусу, ниючий біль в області вуха, обмеження рухливості суглоба, неможливість максимально відкрити рот, виникнення ущільнень по ходу м’язів, хворобливих при натисненні, стирання зубів – це все сигнали, які свідчать про проблему з суглобами щелепи. Однак, дисфункцію СНЩС може встановити тільки досвідчений лікар, оскільки діагностика даного захворювання досить ускладнена, – додає Григорій Васильович.

На запитання: “Що ж призводить до дисфункцій суглобів щелепи? Чи можемо уникнути такої хвороби та як з нею боротися, якщо ж все-таки виникла така проблема?” Григорій Васильович відповідає:

Причинами виникнення такої хвороби можуть бути вроджені патології щелепних м’язів, стресові стани, проблеми в центральній нервовій системі, які впливають на мускулатуру і кінематику скронево-нижньощелепного суглоба, травми суглоба, шийний остеохондроз. У ранньому віці – це неправильне жування їжі на одну сторону, шкідливі звички тощо.

Діагностика дисфункції суглобів щелепи – складна, комплексна, тривала і багатоступенева. Вона включає в себе цілий комплекс процедур: виявлення скарг, збір даних, дослідження м’язів голови і шиї, неврологічне обстеження, рентгенодіагностика, цефалометричний аналіз, окклюзографія, функціяграфія та інші.

Потім проводиться функціональний аналіз: отримання відбитків, вимірювання зубних рядів, виготовлення діагностичних моделей, виготовлення спеціальних кап для визначення бруксизму, оцінування прикусу, якість міжзубних контактів і т. д.

Ці функціональні проби необхідні для встановлення правильного діагнозу, а правильний діагноз, своєю чергою, дозволяє провести адекватну терапію. Крім того, щоб розпочати лікування, потрібно мати вузькоспеціалізованих фахівців, які спільно працюватимуть над вирішенням цієї проблеми у пацієнта. Один лікар лікувати дану проблему не може, оскільки задіюються різні напрями. Тому багато стоматологічних клінік взагалі не беруться за таке лікування, – зауважує Григорій Олійник.

Медичний центр «Фенікс-Дент» вже декілька років проводить комплексне лікування суглобів щелепи. У центрі є лікар-ортодонт, лікар-терапевт, лікар-хірург, лікар-ортопед, зубний технік, які проводять огляд, розробляють методику лікування та безпосередньо здійснюють лікування.

Так, лікування – дороговартісне й тривале, але якщо пацієнт буде нехтувати даною проблемою на її початковій стадії, вона може перейти у хронічне захворювання на все життя, а в гіршому випадку – до інвалідності, – зауважив керівник медичного центру.

Під кінець розмови Григорій Васильович додав, що лікарі медичного центру «Фенікс-Дент» систематично проходять навчання. Один із фахівців переймав світовий досвід лікування дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба у Відні. Це ж навчання продовжують і зараз на дворічному модулі, який проводять представники європейської спільноти.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.