Понеділок, 27 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Мертва риба у водоймі-охолоджувачі: у Хмельницькій АЕС відреагували на ситуацію

Мертва риба у водоймі-охолоджувачі: у Хмельницькій АЕС відреагували на ситуацію

Мертва риба у водоймі-охолоджувачі: у Хмельницькій АЕС відреагували на ситуацію

У ХАЕС відреагували на повідомлення про виявлення загибелі водних біоресурсів на технологічній водоймі. Фахівцями філії «ВП ХАЕС» АТ «НАЕК «Енергоатом» 14 та 15 травня виконано огляд технологічної водойми-охолоджувача та її берегової лінії, а також огляд русла річки Гнилий Ріг (притока водойми-охолоджувача).

Були відібрані проби води, зразки водних біоресурсів та донних відкладень для проведення відповідних досліджень.

  • Відхилень від нормальної експлуатації станції немає. Радіаційний стан на промисловому майданчику та у зоні спостереження не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень, – повідомили у пресслужбі Хмельницької АЕС.

Запевнили, що станція працює у звичному режимі і теж з’ясовуватимуть причини замору риби.

  • Також фахівцями направлено відповідні запити в провідні наукові установи в галузі рибного господарства та гідробіології для з’ясування можливих причин та усунення можливих наслідків погіршення середовища існування водних біоресурсів, – додали на підприємстві.

Крім того, на ХАЕС запевняють, що наявність загиблої риби в руслі річки Гнилий Ріг може свідчити про зовнішні чинники, пов’язані з господарською діяльністю, а наявний стан водойми-охолоджувача має наслідковий характер.

  • Коливання температури атмосферного повітря, що відбувалися у квітні, досягали пікових показників за час метрологічних спостережень. Ці обставити також можуть бути причиною негативного впливу на проходження нересту саме карася та, відповідно, загибелі репродуктивної частини цього виду риби, – додали фахівці.

Також зазначають, що показники якості атмосферного повітря у точках відбору проб за період з 1 по 15 травня в місті Нетішин, селах Білотин та Комарівка, порівняно з попередніми періодами є стабільними.

  • Рівень азоту діоксиду та ангідриду сірчистого – нижче максимально разових та гранично допустимих концентрацій, – інформують у Хмельницькій АЕС.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.