Неділя, 25 Вересня
Shadow
Головна » Актуально » » Мільйон тонн зерна вже відправлено: Володимир Зеленський розповів чому це важливо для українців

Мільйон тонн зерна вже відправлено: Володимир Зеленський розповів чому це важливо для українців

Мільйон тонн зерна вже відправлено: Володимир Зеленський розповів чому це важливо для українців

У п’ятницю ввечері, 26 серпня, президент Володимир Зеленський розповів, що за час дії зернової угоди з українських портів вже вдалося відправити мільйон тонн зерна.

Експортна зернова ініціатива працює вже майже місяць. За цей час із трьох морських портів – Чорноморська, Одеси і Южного – експортували перший мільйон тонн української агропродукції, – сказав глава держави.

Також Володимир Зеленський зазначив, що українське зерно й сам факт того, що запрацював наш напрямок постачання на світовий продовольчий ринок, дають змогу не допускати хаосу на ринку, знімають гостроту продовольчої кризи, не допускають катастрофічного дефіциту. Україна була, є й буде серед гарантів світової продовольчої безпеки.

Цей експорт не лише «підтримує міжнародну суб’єктність України», а й дає робочі місця українцям. Це сотні тисяч робочих місць, це дає доходи для українських компаній і державного бюджету і, що дуже важливо, дає кошти для посівної в наступному році, – розповів Зеленський.

Нагадаємо, що 22 липня у Стамбулі була підписана угода про безпечне вивезення українського зерна. 1 серпня перше судно з кукурудзою вирушило з українського порту до Лівану. Після цього інші судна також відправилися з трьох українських портів. Безпеку усіх вантажів гарантують ООН і Туреччина.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.