П’ятниця, 29 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Митрополит Епіфаній: росія використовує вірян УПЦ у гібридній війні

Митрополит Епіфаній: росія використовує вірян УПЦ у гібридній війні

Митрополит Епіфаній: росія використовує вірян УПЦ у гібридній війні

Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній 24 травня у своєму виступі на Архієрейському Соборі говорив зокрема про те, що наша держава має захистити своїх громадян від використання їх росією, як інструмента гібридної агресії.

Як передає профільне видання “Духовний Фронт”, з посиланням на пресслужбу ПЦУ, Митрополит висловив підтримку ініціатив, спрямованих на усунення прямого впливу росії на релігійні об’єднання в Україні.

– Війна росії проти України є гібридною, вона має різні виміри. Україна захищає свою територію, захищає економіку, енергетику, інформаційну сферу, політичний простір. У нас заборонена діяльність проросійських партій, телеканалів, банків з російським капіталом тощо. Виникає логічне питання: а хіба релігійна сфера не є простором російської гібридної агресії проти України? Відповідь усім очевидна: не лише є таким простором, але є пріоритетною мішенню гібридних атак кремля протягом десятиліть, – сказав він.

Епіфаній наголосив, що держава має обмежити можливості впливу МП на духовне життя України, як мінімум до повної деокупації наших територій.

– Не можна людям забороняти вірувати, бо цим держава порушила б основи демократії, до яких належить і свобода віросповідання. Однак, держава може і повинна обмежити, щонайменше до часу повної деокупації території України, можливості впливу Московської патріархії на церковне життя в Україні, – коментує Епіфаній.

Предстоятель ПЦУ вважає, що держава має захистити своїх громадян від використання їх державою-агресоркою у гібридній війні.

Всі ж є свідками того, як очільник РПЦ Кирил Гундяєв облудно «благословляв» російське військо на війну проти України. Немає жодних сумнівів в тому, що Московська патріархія та її глава є повністю включеними в кремлівську систему влади та пропаганди, є її інструментами. Тож, абсолютно правильно було би з боку держави захистити наших співгромадян, які залишаються в юрисдикції Московського патріархату, від використання їх росією, як інструмента гібридної агресії. Буквально вчора ввечері вчергове обговорював це з депутатами Верховної Ради, де наприкінці місяця мають відбутися відповідні слухання. У розмові підкреслив, що ми не повинні порушувати базових принципів свободи віросповідання. Але і не реагувати в умовах війни на виклики, які постають в релігійній сфері, чекати, що все вирішиться ніби саме собою, Україна не повинна, – зазначає Предстоятель ПЦУ.

За наведеною Митрополитом статистикою, ПЦУ в Україні, за рівнем самоідентифікації громадян та суспільної довіри, була і залишається найбільшим релігійним об’єднанням. Нині близько 75% мешканців України визначають себе православними віруючими, переважна більшість з яких визнають свою приналежність до Православної Церкви України. Істотно на самосвідомість громадян вплинули події після великого вторгнення, яке росія, зокрема, виправдовує ідеологією “русского мира”.

– На жаль, ми поки що не маємо більш повної соціологічної картини, але вже зараз можна сказати про головну тенденцію: за час війни різко змінилася самоідентифікація православних в Україні. Якщо до відкритого наступу 38% опитаних належали до ПЦУ, 15% – до Московського патріархату в Україні, а 22% називали себе «просто православними» (таких зазвичай більшість на сході та півдні України), то вже в березні місяці приналежними до ПЦУ визначали себе 52% опитаних, «просто православних» стало 11%, а послідовників Московського патріархату – лише 4%. Тобто, три чверті з тих, хто ще на початку року вважав своєю Церквою Московський патріархат, вже в березні місяці відкинули її, – каже Митрополит.

За статистикою, у перші тижні після нападу росіян на Україну понад дві третини опитаних виступали за повний розрив церковних зв’язків України з Москвою. Ця тенденція має зростаючу динаміку.

Якщо брати до уваги наведені факти, то вже зараз Православна Церква України за рівнем підтримки та самоідентифікації вірних у 13 разів більша за Московський патріархат в нашій державі. Це, а не міфічні «гоніння», про які речники МП в Україні говорять багато років, є основною причиною того, що громади полишають юрисдикцію Московського Патріархату і долучаються до єдиної Помісної Церкви, – коментує Епіфаній.

Із повним текстом доповіді можна ознайомитись за посиланням.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.