Понеділок, 27 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » На ХАЕС будуватимуть енергоблоки №5, 6 за американською технологією Westinghouse

На ХАЕС будуватимуть енергоблоки №5, 6 за американською технологією Westinghouse

На ХАЕС будуватимуть енергоблоки №5, 6 за американською технологією Westinghouse

“Енергоатом” розпочав проєкт зі зведення енергоблоків ХАЕС-5 та ХАЕС-6 за технологією АР1000 Westinghouse на Хмельницькій АЕС 11 квітня 2024 року.

  • У присутності міністра енергетики України Германа Галущенка, Надзвичайного і Повноважного Посла США в Україні Бріджит Брінк, голови правління АТ «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна та виконавчого директора Westinghouse Electric Company Патріка Фрагмана було закладено перший куб бетону блока №5 Хмельницької АЕС.

Першим в Україні, зведеним за американською технологією АР1000, стане п’ятий блок на Хмельницькій атомній електростанції.

  • Особлива риса американської технології АР1000 – можливість маневрування блоків. Сьогодні ворог б’є і знищує саме балансуючі потужності української енергетики, тому побудова блоків з можливістю маневрування – дуже важлива для нас. І це наша відповідь терористам, вони ніколи не позбавлять нас світла, а нові технології дадуть нам змогу вистояти. Це великий геополітичний проєкт спільного інтересу України і США. Технології, які ми будемо разом будувати і розвивати, витіснять росіян з європейського ринку атомної енергетики, – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.