Понеділок, 22 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині два державні університети незаконно використали чотири мільйони гривень

На Хмельниччині два державні університети незаконно використали чотири мільйони гривень

На Хмельниччині два державні університети незаконно використали чотири мільйони гривень

На Хмельниччині аудитори перевіряли Кам’янець-Подільський та Хмельницький національні університети. Як зазначається, у закладах незаконно використовували кошти для зарплат, завищували витрати за ремонт та робили інші порушення.

  • Працівники Держаудитслужби провели перевірки двох університетів Хмельниччини: Кам’янець-Подільського та Хмельницького національних університетів. Під час моніторингів виявили порушення, а саме: необґрунтоване використання коштів для виплати заробітної плати, завищення  вартості комунальних послуг та інше, – зазначили в установі.

Зокрема аудитори встановили фінансові порушення на суму 3 900 000 грн у Кам’янець-Подільському національному університеті.

  • У закладі порушили бюджетне законодавство – необґрунтовано використали кошти для виплати зарплати, призначені зі спеціального фонду. Такі витрати потягнули на суму майже 3 200 000 гривень. Також в університеті покривали витрати за комунальні послуги за сторонніх осіб. Такі порушення становили понад півмільйона гривень, – додали у службі.

Крім того, зазначили аудитори, лінгвістичний центр університету не отримав свої надходження за платні послуги через порушення бухгалтерських норм і несвоєчасне відображення господарських операцій. Також спеціалісти встановили зарахування студентки на навчання за держбюджет, яка вже здобувала освіту за бюджетні кошти, а тому мала б навчатися за власний кошт, бо це незаконно.

  • Підрядники завищували вартість ремонту в закладі: називали більший об’єм будівельних матеріалів, неправильно визначали процент прибутку та збільшили вартість опор для спортзалу, – виявила ревізія.

Спеціалісти Управління Держаудитслужби зробили перевірку Хмельницького національного університету за чотири роки і дев’ять місяців діяльності.

  • Тут встановили порушення на суму понад 355 000 грн, а саме – під час робіт з ремонту навчальних корпусів завищували витрати. Також збитки стосувались неправомірних виплат зарплат працівникам за сумісництвом за час відрядження. Під час закупівлі кондиціонерів та послуг з їх встановлення відбулося порушення закону про публічні закупівлі. Зокрема працівники розбили закупівлю на частини, щоб уникнути обмежень у вартості, але уклали контракти на суму 236 000 грн, що перевищує законні межі (200 000 грн), – повідомили у відомстві.

Держаудитслужба подала вимоги, щоб заклади усунули порушення, а також передала матеріали ревізії до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.