Вівторок, 25 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині «липова» мати-одиначка обікрала державу майже на 93 000 гривень: що вирішив суд

На Хмельниччині «липова» мати-одиначка обікрала державу майже на 93 000 гривень: що вирішив суд

На Хмельниччині «липова» мати-одиначка обікрала державу майже на 93 000 гривень: що вирішив суд

У Летичіві, що на Хмельниччині, жінка повторно та шляхом обману заволоділа державною допомогою на дитину, як одинока матір, в сумі 92 тисячі 789 гривень і 83 копійки. У результаті, Летичівський районний суд визнав жінку винною. Про це свідчить вирок суду від 19 листопада.

Все почалося у 2011 році. Під час проживання із чоловіком у цивільному шлюбі в них народився син, якого жінка вирішила записати на своє прізвище, аби заволодіти бюджетними коштами.

– Обвинувачена подала заяву до управління соціального забезпечення Летичівської райдержадміністрації для отримання грошової допомоги на дитину, як одинокій матері. На підставі оформлених документів жінка з вересня 2011 по грудень 2015 року незаконно заволоділа державними коштами у виді соціальної допомоги в сумі 15 тисяч 574 гривні і 85 копійок, які їй виплачено на банківську картку, – йдеться у матеріалах справи.

Також у суді додали, що обвинувачена далі через кожних пів року з 2016 по 2020 роки подавала в соцслужби аналогічні заяви про призначення щомісячної грошової допомоги на дитину, як одинокій матері. При цьому, продовжувала проживати у цивільному шлюбі з батьком дитини. За цей період в такий же незаконний спосіб отримала 77 тисяч 214 гривень і 98 копійок соціальної допомоги.

Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має, – вказано у вироку суду.

Відтак, суд призначив винній у вчиненні злочинів за частинами 1 і 2 статті 190 КК України покарання у вигляді позбавлення волі на 1 рік 6 місяців з річним іспитовим строком. Крім того, жінка має повернути державі в особі Управління соціального захисту населення РДА незаконно отримані 92 тисячі 789 гривень і 83 копійки.

Наразі вирок ще не набрав законної сили і може бути оскаржений в апеляційному суді.

Популярні пости