Середа, 29 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині обговорюють закриття 11 малих шкіл, а щодо 10 — переведення у статус філій опорних шкіл

На Хмельниччині обговорюють закриття 11 малих шкіл, а щодо 10 — переведення у статус філій опорних шкіл

На Хмельниччині обговорюють закриття 11 малих шкіл, а щодо 10 — переведення у статус філій опорних шкіл

На початок 2024 року на Хмельниччині функціонував 531 заклад загальної середньої освіти. Це – 19 початкових шкіл, 204 школи, які мають статус гімназії, тобто, це заклади, які навчають до дев’ятого класу, і 308 ліцеїв, які надають послуги учням 5-9 класів, і учням 1-4 класів, і учням 10-11 класів, які вважаються старшою школою.

  • З 2025 року в нас буде внесено зміни до розподілу освітньої субвенції. Освітня субвенція — це такий фінансовий складник, з якого ми платимо заробітну плату педагогічним працівникам. Чому зараз ми почали про це говорити? Тому що до 1 вересня 2025 року, якщо не будуть фінансуватися з освітньої субвенції заклади менше, ніж 45 учнів, ніхто у 2025 році не встигне це все привести у відповідність. Відповідно до навчального законодавства, в сільській місцевості при прийнятті засновником рішення про зміну типу закладу або пониження ступеня, або ліквідацію взагалі, необхідно проводити громадські обговорення, які тривають протягом року,  –розповіла начальниця відділу дошкільної та загальної середньої освіти управління дошкільної та загальної середньої освіти і ресурсного забезпечення Департаменту освіти та науки Хмельницької ОВА Валентина Хоптова.

Станом на початок квітня вже розпочали процес обговорення подальшої ліквідації 11 закладів в області. Вже відомо, що є близько 10 закладів, які будуть переведені у філії опорних закладів освіти. Тобто, вже стосовно 21 закладу розпочато роботу щодо їхньої зміни, переформатування або ліквідації взагалі.

  • Громада має право навчальний заклад утримувати власним коштом. Тобто, за кошти місцевого бюджету. Вони є засновниками, це їх повне право. У 2025 році заклади, де буде менш, як 45 учнів, і де за 2024-2025 роки не вдасться досягнути якогось консенсусу з батьками, з мешканцями громади щодо закриття школи, то громаді доведеться утримувати ці заклади за рахунок власних коштів, – наголосила чиновниця.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.