Субота, 21 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині підліток, який до півсмерті побив чоловіка, взяв участь у програмі з відновного правосуддя

На Хмельниччині підліток, який до півсмерті побив чоловіка, взяв участь у програмі з відновного правосуддя

На Хмельниччині підліток, який до півсмерті побив чоловіка, взяв участь у програмі з відновного правосуддя

16-річний мешканець Кам’янець-Подільського району став другим підлітком на Хмельниччині, який успішно пройшов програму відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення. Завдяки участі в програмі підлітки, які вчинили нетяжкий злочин, отримують шанс виправити скоєне та уникнути кримінального покарання.  

Між 16-річним мешканцем Кам’янець-Подільського району та його знайомим виник конфлікт. Причиною стали різкі висловлювання чоловіка на адресу підлітка. На словесну образу юнак відреагував несподівано емоційно й агресивно, відразу пустивши в хід кулаки. В результаті двох ударів в обличчя, знайомий хлопця опинився на землі, вдарившись головою об бетонну підлогу, – зазначають у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області.

У лікарні в потерпілого діагностували перелом потиличної кістки, забій лобних та скроневих долей головного мозку, крововилив під павутинну оболонку головного мозку.

Натомість кривднику інкримінували спричинення необережного середньої тяжкості тілесного ушкодження. За такі дії юнакові загрожувало від ста п’ятдесяти годин виправних робіт до двох років позбавлення волі.

– Оскільки раніше підліток не притягувався до кримінальної відповідальності, а вчинене ним правопорушення є нетяжким злочином, у прокуратурі підлітку запропонували скористатися шансом виправити скоєне та уникнути покарання, взявши участь у проєкті «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». З-поміж інших умов участі в проєкті є наявність потерпілої сторони, визнання неповнолітнім факту вчинення злочину та згода неповнолітнього і потерпілого на участь у програмі, – додають у Регіональному центрі.

Окрім того, у процесі медіації підліток і потерпілий помирилися. Юнак відшкодував чоловікові завдану шкоду. Відтак, під час підготовчого судового засідання потерпілий заявив клопотання про звільнення хлопця від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження. Кам’янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області це клопотання задовольнив.

Довідка:

Проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» запрацював в січні 2019 року на базі системи безоплатної правової допомоги в шести пілотних областях, а в квітні 2020 року її поширили на всю територію України. Метою програми є раннє виведення неповнолітніх, які вперше вчинили кримінальний проступок або нетяжкий злочин, із кримінального процесу з обов’язковим ужиттям узгоджених заходів для їх ресоціалізації та запобігання повторним кримінальним правопорушенням.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.